"Маємо поговорити із союзниками". Прем'єр Іспанії про захист українського неба

"Маємо поговорити із союзниками". Прем'єр Іспанії про захист українського неба

Педро Санчес і Володимир Зеленський
Володимир Зеленський і Педро Санчес у Києві. 23 лютого. Фото: AP

Прем'єр Іспанії Педро Санчес під час спільної пресконференції з українським президентом наголосив, що вся допомога Україні спрямована на те, щоб захистити її від Росії.

Стосовно захисту українського неба у відповідь на запитання кореспондентки Суспільного він зазначив, що Іспанія "має вивчити це питання і поспілкуватися із союзниками".

"Щодо військових можливостей наше бажання є рішучим допомагати Україні. Коли подивимося на нашу історію, що було таким важливим в нашій історії в Іспанії, і було би непогано, щоб Іспанія мала таку допомогу, але ми її не мали. Наша країна була забута міжнародною спільнотою, і ми пам’ятаємо про це, тому ми є країною, яка допомагає Україні захищати свою свободу", — зазначив він.

Іспанія передасть танки

Сьогодні 23 лютого прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес вдруге з початку повномасштабного вторгнення Росії прибув до Києва. Премʼєр також е побував у Бучі. Там він зустрівся із мером міста Анатолієм Федоруком. Разом вони відвідали церкву Андрія Первозванного та поклали квіти до місця масового поховання.

За підсумками зустрічі із Зеленським Санчес повідомив, що Іспанія передасть Україні шість танків Leopard та, можливо, збільшить цю кількість до десяти, а також допоможе Україні з навчанням. Коли саме танки прибудуть до України, Санчес не уточнив з міркувань безпеки, однак запевнив, що їх передадуть "якомога швидше".

На початок