В Україні запустили проєкт "Книга катів українського народу"

В Україні запустили проєкт "Книга катів українського народу"

"Книга катів українського народу"
"Книга катів українського народу". Скріншот сторінки сайту

В Україні запустили інформаційний портал "Книга катів українського народу", анонсований президентом Володимиром Зеленським. У ньому вже є список із 1700 воєнних злочинців.

Про це на брифінгу повідомив Головний консультант відділу організаційної роботи Кабінету керівника ОП Олег Гавриш.

"Це дуже важливий проєкт. У ньому є 1700 людей, які створювали воєнні злочини проти України. Це люди, які власне давали вказівки стріляти ракетами по наших містах, це люди, які вбивали, які ґвалтували. Це саме те, що ми називаємо катами. Це проєкт ОП, наповненням займається ГУР Міноборони, а також Генеральна прокуратура", — сказав він.

Презентація "Книги катів українського народу"
"Книга катів українського народу". Кадр з презентації

"Книга катів" — має на меті збір, систематизацію та оприлюднення верифікованої інформації про воєнних злочинців РФ та їхні воєнні злочини. Всі представлені на сайті злочинці підтверджені та перевірені одним з правоохоронних чи розвідувальних органів України.

Проєкт "Книга катів українського народу"
"Книга катів українського народу". Кадр з презентації

Як зазначається на сайті проєкту, повномасштабні воєнні злочини Росії проти України почалися 24 лютого 2022 року. Згідно з даними Генпрокурора в Україні наразі розслідують понад 54 тисячі справ про воєнні злочини РФ. Зафіксовані численні випадки руйнувань житлової інфраструктури, вбивств мирних жителів та мародерства з боку російських військових на захопленій українській території.

"Цей проєкт збирає докази воєнних злочинів в Україні. І тих, хто їх скоїв. Розслідування лише розпочались і триватимуть, поки не знайдеться останній кат. Тут буде кожен причетний до злочинів проти українського народу", — йдеться на сайті проєкту.

"Книга катів українського народу"
"Книга катів українського народу". Кадр з презентації

Зазначається, що воєнні злочини не мають строку давності. А записані в "Книгу катів" не будуть забуті, доки винуватці не заплатять за свої злочини — "кожного буде знайдено, кожен буде нести відповідальність за свої дії".

Громадяни України можуть доповнювати "Книгу катів" за допомогою форми зворотного зв'язку. Ті, хто постраждав від дій російських військових, можуть упізнати злочинця та надати додаткові відомості, які будуть використані, щоб зафіксувати злочин та домогтися вироку: [email protected]

8 червня 2022 року президент Володимир Зеленський анонсував запуск "Книги катів" – інформаційної системи, в якій збираються підтверджені дані щодо воєнних злочинців із російської армії.

Війна. Усі останні новини
На початок