Житомирські депутати проголосували за знесення будівлі ліцею №25, розбомбленого армією РФ

Житомирські депутати проголосували за знесення будівлі ліцею №25, розбомбленого армією РФ

Оновлено
Житомирські депутати проголосували за знесення будівлі ліцею №25, розбомбленого армією РФ
На демонтаж будівлі житомирського ліцею №25 потрібно 9 мільйонів гривень. Ліцей №25, Житомир, 16 лютого 2023 року. Фото: Тетяна Дукач для Суспільне Житомир

23 лютого на сесії Житомирської міськради депутати підтримали рішення про списання та демонтаж будівлі житомирського ліцею №25, розбомбленого армією РФ на початку березня 2022 року. За проголосували 28 із 31 депутата, який зареєструвався на сесію.

Питання голосували у кілька етапів: спочатку проголосували за основу, після чого голосували за рекомендацію погоджувальної ради і комісії із соціально-гуманітарних питань, з питань бюджету. Далі за проєкт рішення голосували вже в цілому. За проголосували 28 із 31 депутата, який зареєструвався на сесію.

16 лютого в коментарі Суспільному начальник управління капітального будівництва міськради В'ячеслав Глазунов говорив, що для демонтажу ліцею потрібно буде дев'ять мільйоів гривень.

ОНОВЛЕНО

Додано відеосюжет кореспондентів Суспільного Житомир.

"Ми розуміємо, що це небезпека дітей, і чекати більше не можемо. І сьогодні рішеннями сесія виділили три мільйони гривень попередньо на проведення тендеру. У програмі ми зазначили суму дев’ять мільйонів гривень", – каже Сергій Сухомлин.

Житомирські депутати проголосували за знесення будівлі ліцею №25, розбомбленого армією РФ
Житомирський міський голова Сергій Сухомлин. Фото: Суспільне Житомир

Керівник міського управління капітального будівництва В’ячеслав Глазунов розповів, що на виконання робіт вже розробили проєктно-технологічну документацію.

"У нас в управлінні сьогодні було виділено гроші на розроблення проєктно-технологічного завдання на демонтаж і виділено гроші в сумі дев’ять мільйонів гривень на проведення самих робіт, – говорить чиновник. – Найближчим часом ми оголосимо закупівлі на "Прозоро" щодо проведення даного заходу. І я думаю, місяців через два розпочнуть виконання робіт із демонтажу".

За словами В’ячеслава Глазунова, будівельні матеріали, які залишаться після демонтажу, після отримання рекомендацій від екологічних служб можуть використовувати повторно.

"Матеріали, які будуть при демонтажі, їх потрібно подробити. З-поміж них, мабуть, такі, як можна використати повторно – для потреб комунальних підприємств міста. Після того, як пройде процедури після підписання рішення сесії, ми почнемо складати технічні завдання", – каже В’ячеслав Глазунов.

Що відомо

  • Зранку четвертого березня міський голова Житомира Сергій Сухомлин під час прямого ефіру на своїй сторінці у мережі Facebook сказав, що авіаудару зазнала одну зі шкіл міста. З'ясувалося, що мова йде про ліцей №25. Як ліцей виглядав після авіаудару — у відео Суспільного.
  • Згодом росЗМІ використали фото розбомленого житомирського ліцею у якості ілюстрації в статті про руйнування будинку у Маріуполі.
  • Зранку 19 березня у Житомирі територію розбомбленого ліцею прийшли прибирати комунальники, а також вчителі, батьки учнів та самі учні.
  • Паралельно тривали пошуки приміщення, де у новому навчальному році вчитимуться учні ліцею №25. Наприкінці травня стало відомо, що учні старших та молодших класів ліцею вчитимуться в окремих приміщеннях.
  • 11 травня у ліцеї провели символічний останній дзвінок — близько пів сотні батьків, вчителів та випускників навчального закладу зібралися на території, аби попрощатися зі зруйнованою внаслідок ракетного удару будівлею навчального закладу.
  • У Житомирі на Михайлівській провели благодійну акцію "Віват, ліцей 25". Більше ста людей стали її учасниками.
  • 25 тисяч для ліцею №25 – у Житомирі відзвітували, скільки грошей зібрали на відновлення розбомбленого ліцею.
  • 12 січня 2023 року у Житомирі міська рада, міжнародний благодійний фонд savED та Мала академія наук України підписали меморандум про нову концепцію освітніх програм для зруйнованого росіянами ліцею №25.
  • Демонтаж розбомбленого росіянами житомирського ліцею №25 обійдеться у дев'ять мільйонів гривень.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок