П'ять замість двадцяти. Яким буде новий районний поділ Запорізької області

П'ять замість двадцяти. Яким буде новий районний поділ Запорізької області

П'ять замість двадцяти. Яким буде новий районний поділ Запорізької області РБК

Мінрегіонів опублікувало проекти майбутнього поділу областей України на райони. Карти підготовлені на основі пропозицій облдержадміністрацій та місцевих громадських ініціатив. Про це повідомляють на сайті “Децентралізація”.

Причиною перерозподілу районів в Україні - називають неефективність та дисбаланс наявної системи. Наприклад в Запорізькій області Чернігівський та Великобілозерський райони фактично дублювали межі об'єднаних територіальних громад (ОТГ). Це фінансово неефективно, адже повноваження ОТГ фактично дублюють райради. Тому в такому поділі немає сенсу.

Також існували диспропорції по кількості населення у районах. Для порівняння, найменший район в Україні за кількістю населення – Поліський, Київської області, в якому проживає 5622 населення (станом на 01.01.2019) , найбільший – Харківський з населенням 182 100 (станом на 1.02.2016). Це також заважає ефективній організації місцевої влади.

Регіональний консультант Асоціації міст України Маргарита Трипольська запевняє, що поділ створений для оптимізації управління і економії коштів, та наголошує, і що боятися людям нічого, адже об'єднання районів не передбачає скорочення районних лікарень або інших локальних сервісів.

В Запоріжжі буде 5 районів замість 20

Нова карта Запорізької області. Фото: decentralization.gov.ua

В новому адміністративному поділі Запорізька область розбита на 5 районів: Бердянський (167 тис. осіб), Василівський (188 тис. осіб), Запорізький (874 тис. осіб), Мелітопольський (286 тис. осіб), Пологівський (189 тис. осіб).

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди