"Не будемо збавляти тиск на ворога": Зеленський про санкції проти РФ

"Не будемо збавляти тиск на ворога": Зеленський про санкції проти РФ

"Не будемо збавляти тиск на ворога": Зеленський про санкції проти РФ
Президент Володимир Зеленський / Скріншот з відео

Президент Володимир Зеленський провів кілька підготовчих зустрічей у контексті подальших санкційних кроків України. Про це він сказав у вечірньому зверненні.

"Ми не будемо збавляти тиск на ворога – як зовнішнього, так і внутрішнього. Деталі повідомлю", — сказав президент.

Зеленський повідомив, що провів розмови з чотирма лідерами держав.

"У розмові з Президентом Пакистану відзначили безумовну важливість збереження повної сили й поваги до Статуту ООН, до незалежності націй та цілісності держав. Обговорили наші зусилля щодо гарантування продовольчої безпеки та наявні загрози такій безпеці", — сказав він.

Президент зазначив, що українська експортна зернова ініціатива працює вже сім місяців і за цей час уже 43 країни світу отримали понад 22 мільйони тонн продовольства завдяки морському експорту.

"Це вагомий український внесок у світову продовольчу безпеку й стабілізацію світового продовольчого ринку. Якби не ця наша ініціатива, то зараз, на жаль, відбувались би процеси політичного та соціального хаосу в деяких країнах Африки та Азії, була б загалом значно гостріша криза вартості життя, яку відчували різні народи минулого року", — зазначив він.

За словами Зеленського, якби Росія не намагалась загальмувати зернову ініціативу і вона працювала на повну потужність, то Україна змогла б відправити на експорт більше продовольства і гарантій продовольчої безпеки у світі було б "відчутно більше".

Він також зазначив, що морський продовольчий експорт дає користь Україні, оскільки близько мільйона українців працюють у галузях, які пов’язані з аграрним виробництвом і для них розблокування морського експорту – це гарантія особистої та родинної соціальної безпеки.

"Говорив з президентом Естонії. Подякував за незмінну підтримку України на всіх рівнях. Це підтримка і зброєю, і санкціями проти Росії, і політична – зокрема у європейських та євроатлантичних структурах. Обговорили майбутній саміт НАТО у Вільнюсі та наші очікування в контексті інтеграції України. Вже зараз готуємося до цих майбутніх подій", — сказав Зеленський.

Президент також провів першу в історії двосторонніх відносин розмову з президентом Уганди.

"Поінформував про наші мирні ініціативи, які просуваємо на майданчику ООН, про нашу принципову позицію щодо захисту міжнародного права. Обговорили потенціал двосторонньої співпраці", — сказав він.

Крім того, Зеленський мав розмову з британським прем’єром Ріші Сунаком. Він зазначив що обидві країни працюють для посилення українських воїнів, для наближення "спільної перемоги", для реалізації оборонних домовленостей, досягнутих під час візиту в Лондон.

"І було б дуже добре, якби всі наші партнери так само як Британія, розуміли, як швидкість оборонного постачання впливає на конкретні успіхи на полі бою.Обговорили й вагомі політичні питання, які маємо розв’язати вже цього тижня", — сказав президент.

Він зазначив, що друга половина тижня буде ще активнішою з погляду міжнародних відносин.

Читайте також

Іспанія передасть танки, в Україну дозволили ввозити дрони без мит. 365 день війни. Онлайн

На початок