"Все намарно": попри зусилля волонтерів, знайомих та правоохоронців, Наталі не вдається забрати рештки тіл із окупації

"Все намарно": попри зусилля волонтерів, знайомих та правоохоронців, Наталі не вдається забрати рештки тіл із окупації

"Все намарно": попри зусилля волонтерів, знайомих та правоохоронців, Наталі не вдається забрати рештки тіл із окупації
Ілюстративне. Фото: facebook/Міжнародний аеропорт "Львів"

Понад два місяці тому мама і тато Наталі (ім'я змінено з міркувань безпеки), за невідомих причин, перестали виходити на зв'язок. Згодом з тимчасово окупованої території надійшла інформація, що батьки загинули, а рештки їхніх тіл росіяни відвезли до моргу іншого населеного пункту області.

Наталя, яка наразі намагається повернути останки батьків з тимчасово окупованої території, поділилися своєю історією з Суспільним.

Наприкінці січня, розповідає Наталя, мама з татом перестали відповідати на телефонні дзвінки. Оскільки рідні жили в "сірій зоні" Запорізької області, жінка одразу почала бити на сполох і намагатися отримати хоча б якусь інформацію.

Існували різні версії: батьків викрали й тримають у полоні, забрали телефони...Та згодом знайомим, які лишилися на тимчасово окупованій території, надійшла трагічна звістка з Василівки. За версією окупаційної влади, батьки Наталі їхали на автомобілі та натрапили на протитанкову міну. В результаті потужного вибуху подружжя загинуло. Наталя каже, що не вірить у цю версію:

"Зараз ми не віримо в ту версію, яку висуває російська сторона. Дуже багато неточностей. Вони постійно плутаються у фактах: спочатку казали одне, потім – інше. Постійно заплутані версії. Батьків могли вбити, а це все – підлаштувати. Могло бути будь-що..."

Наталя розповідає: за версією окупаційної влади, рештки тіл батьків росіяни відвезли до моргу одного з тимчасово окупованих населених пунктів області. Втім, чи дійсно так – жінка не знає, бо жодних доказів, що підтвердили б чи спростували цю інформацію, нині немає. Забрати рештки тіл Наталі допомагають і волонтери, і знайомі, і правоохоронці, та наразі всі зусилля марні.

"Вже понад два місяці ми не можемо забрати рештки, щоб поховати по-людськи. Треба ж якось їх сюди доставити, щоб спочатку пройти експертизу ДНК та впевнитися, що то дійсно мої батьки. А в нас немає ніякої можливості. Окупантам абсолютно байдуже, що не можемо забрати. А ми просто не розуміємо, що робити", — розповідає Наталя.

Наталя сподівається, що спільними зусиллями вдасться забрати рештки тіл на підконтрольну територію України та з'ясувати, що ж трапилося насправді.

Сьогодні, під час повномасштабної війни, непоодинокі випадки, коли люди зникають або втрачають зв'язок із рідними. Наразі звернення документують і намагаються розслідувати. Однак, допоки населені пункти будуть знаходитися під тимчасовою окупацією, вкрай складно допомогти людям, — повідомили Суспільному в національній поліції. Після деокупації, звісно, правоохоронці будуть докладати максимум зусиль у кожній такій справі.

Регіональна координаторка в Запорізькій області з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин Олена Орєшкіна зазначила Суспільному: якщо з людиною втратили зв'язок, треба обов'язково повідомляти, аби кожен випадок був зафіксований та досліджений. Щоб жоден воєнний злочин не залишився без покарання.

Читайте також

Донька розшукує батьків, яких окупанти "депортували" з ТОТ Запорізької області

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Вибір редакції

На початок