500 грн за пачку солі з Соледара. "Артемсіль" випустила спеціальну партію

500 грн за пачку солі з Соледара. "Артемсіль" випустила спеціальну партію

Ексклюзивно
"Артемсіль" випустила пачку солі до річниці вторгнення РФ в Україну
. Фото: u24.gov.ua

“Артемсіль” випустила спеціальну партію солі, яку видобули в окупованому нині Соледарі, до річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого. Про це повідомила Суспільному в ефірі єдиного телемарафону координаторка United24 Ярослава Гресь.

“Ця сіль вже є на полицях. За сьогодні (21 лютого — ред.) тільки на Rozetka було продано 10 тисяч пачок. Тобто 10% вже продано тільки за один день”, — розповіла Гресь.

94% всієї солі, яка була в Україні, це була сіль “Артемсолі”, пояснила вона .

“Її було дуже-дуже багато. Коли з’явилася така ідея створити спеціальну партію до річниці повномасштабного вторгнення, щоб допомогти українським захисникам і водночас кожному з нас додати трошки міці, бо це не сіль — це міць, як вона виглядає на пакуванні, то “Артемсіль” звернулася до своїх постачальників, щоб вони перевірили, скільки є залишків, і ми могли викупити ту сіль, яка ще є в наявності”, — сказала Гресь.

За її словами, з великих мереж ця сіль повністю зникла з полиць ще влітку 2022 року. Зараз у є 20 тонн солі, яку розділили на 100 тисяч пачок. Пачка — 200 грамів, для того, щоб якомога більше людей могли долучитися до цього проекту. Пачка коштує 500 грн, з яких 465 грн направляються на формування флотилії дронів-камікадзе для ГУР.

“Це не сіль за 500 грн, а внесок у звільнення українських міст і допомога розвідникам. Ця флотилія — це 1000 таких дронів. Вони показали свою надзвичайну ефективність у бою. Тому формування цієї флотилії наразі є дуже важливим. Всі розвідники передають велику подяку за це”, — сказала Гресь.

Вона додала, що коли “Артемсіль” зникла з полиць, художники почали створювати роботи на тему “Артемсолі”.

“Серед них була дуже крута робота дизайнера Артема Гусєва, який замінив кілька літер, і слово сіль перетворилося на слово міць. Ця робота одразу стала “вірусною”. Люди відчули, що це справді символ міці”, — сказала координаторка United24.

Тому коли вирішили про такий наклад, то говорили про особливе пакування солі, в якому вона може бути, щоб лишитися на згадку.

“Щоб відкрити цю пачку тільки в одному випадку — в день перемоги, щоб посолити святковий обід. Тому ця ілюстрація стала обкладинкою для пачки солі. Тому цей проект називається “Міць українська кам’яна”, — пояснила Гресь.

Що відомо про ситуацію у Соледарі

Державне підприємство "Артемсіль", яке розташоване в Соледарі Донецької області, з 7 квітня на невизначений час зупинило роботу через бойові дії, розповів Суспільному голова профспілки підприємства Андрій Попов.

Сили оборони України відійшли від Соледара на Донеччині і закріпились на заздалегідь підготовлених рубежах. Про це Суспільному 25 січня повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

Читайте також

Бій, позначений сіллю. Що відомо про битву за Соледар

Холодноярівці показали, який вигляд має "Артемсіль" після обстрілів з боку армії РФ

Як Соледар живе без заводу "Артемсіль". СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

На початок