Отруєння "Новачком": Скрипалі змінили імена та переїхали у Нову Зеландію

Отруєння "Новачком": Скрипалі змінили імена та переїхали у Нову Зеландію

Отруєння "Новачком": Скрипалі змінили імена та переїхали у Нову Зеландію
AP

Колишній полковник російського ГРУ Сергій Скрипаль і його донька Юлія, на яких у березні 2018 року був скоєний замах у британському Солсбері, переїхали у Нову Зеландію. Про це повідомляє The Sunday Times з посиланням на джерело в британському уряді.

Скрипалі, за словами співрозмовника видання, проживають у Новій Зеландії під вигаданими іменами.

До переїзду Скрипалі більше року жили в таємному місці, яке їм забезпечила британська розвідка MI6.

Незважаючи на переїзд, Скрипалі залишаються на зв’язку зі своїми британськими сусідами, які у грудні 2019 року поштою отримали від Сергія та Юлії різдвяний лист.

"Приємно знати, що вони думають про нас", – сказала Sunday Times колишня сусідка Скрипалів. – "Але я не сподіваюся, що ми їх ще побачимо".

Що відомо

  • Засудженого у Росії за шпигунство на користь Британії Сергія Скрипаля і його доньку Юлію в березні 2018 року знайшли з ознаками отруєння на лавці в парку у місті Солсбері, де в той момент жив колишній полковник ГРУ. За версією британської влади, Скрипаля отруїли нервово-паралітичним речовиною "Новачок", а замах організували російські спецслужби. Росія причетність до отруєння Скрипалів категорично заперечує.
  • Сергій і Юлія Скрипаль після отруєння вижили, але через кілька місяців після інциденту померла місцева мешканка Дон Стерджесс, яка використала отруту, яка знаходилася у флаконі з-під духів.
  • Слідство у Британії підозрює в отруєнні російських громадян, які приїхали в країну за паспортами на імена Боширова і Петрова. Bellingcat і їхні партнери по розслідуваннях стверджують, що за цими іменами ховаються офіцери ГРУ Анатолій Чепіга і Олександр Мішкін. "Боширов" і "Петров" восени 2018 року давали інтерв’ю телеканалу RT, в якому заперечували причетність до замаху на Скрипалів. Відтоді вони не з’являлися на публіці.

Вибір редакції

На початок