Росія запускає аеростати для збору інформації про українську ППО — британська розвідка

Росія запускає аеростати для збору інформації про українську ППО — британська розвідка

Росія запускає аеростати для збору інформації про українську ППО — британська розвідка
. Повітряна куля, збита над Київщиною. Фото: ЗСУ/Facebook

Російські військові запускають повітряні кулі з кутовими відбивачами, намагаючись отримати інформацію про розміщення та роботу української протиповітряної оборони.

Про це повідомляє Міноборони Великої Британії.

Як зазначають в міністерстві, зокрема, 15 лютого 2023 року Збройні сили України зафіксували над Києвом кілька повітряних куль із підвішеними під ними радіолокаційними відбивачами. Українські офіційні особи повідомили, що вони збили щонайменше шість із них.

Раніше, 12 лютого 2023 року, ВПС України повідомили про спостереження повітряних куль над східною частиною Дніпропетровської області.

"Цілком ймовірно, що повітряні кулі були російськими. Ймовірно, вони являють собою нову тактику Росії, щоб отримати інформацію про українські системи ППО та змусити українців витратити цінні запаси ракет "земля-повітря" та боєприпасів", — йдеться у повідомленні.

Окрім того, 14 лютого 2023 року спостереження за об’єктом у формі "повітряної кулі" призвело до закриття повітряного простору Молдови на кілька годин, зауважили в Міноборони королівства.

"Є реальна ймовірність, що це була російська повітряна куля, яка вилетіла з повітряного простору України", — вважає британська розвідка.

Що відомо виявлення невідомих літальних апаратів над Україною

Удень 15 лютого речник Повітряних сил України Юрій Ігнат повідомив, що на Київщині працює ППО, оскільки у небі виявили літальні об’єкти — повітряні кулі, наповнені газом. Він припустив, що статистика знищених російських розвідувальних "Орланів" щодня росте, тому, вочевидь, росіяни почали застосовувати такі примітивні кулі.

Речник Повітряних сил України Юрій Ігнат в ефірі телемарафону розповів, що РФ застосовує повітряні кулі метр на півтора із прикріпленим кутовим відбивачем. За його поясненням, сигнал радіолокаційної станції відбивається від відбивача, такий чином радіотехнічним військам треба реагувати та відмічати її як повітряну ціль.

Кутовий відбивач, які росіяни підвішують до кулі міністр оборони України Олексій Резніков назвав "анахронізмом", тобто пережитком минулого.

12 лютого Повітряні сили ЗСУ також повідомляли про аеростати з кутовими відбивачами у небі над Дніпропетровською областю — вони супроводжували російський розвідувальний безпілотник.

Читайте також

Китайське бачення миру, злочини Росії проти людяності, Україна зі світлом. 361 день війни. Онлайн

На початок