Україні бракує ефективної інформаційної кампанії щодо протезування — експерт

Україні бракує ефективної інформаційної кампанії щодо протезування — експерт

Ексклюзивно
Україні бракує ефективної інформаційної кампанії щодо протезування — експерт
Фото: Перше ТМО Львова

Українці, які потребують протезування, змушені чекати на нього впродовж місяців, при цьому держава та громадський сектор не організували ефективну інформаційну кампанію щодо аспектів такої допомоги.

Про це в ефірі телемарафону на Суспільному розповів член Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України Олександр Вознюк.

"Інформації як отримати безкоштовне протезування або як протезуватися, дуже мало від держави, громадського сектору або громадських діячів. Дуже важлива ситуація — своєчасно пройти етапи реабілітації, мати професійну команду. Після того, коли людина отримала травми у час війни або під час бойових дій, втратила ті чи інші кінцівки, важливо пройти саме реабілітацію. І важливий лікар, який лікує, або, як сьогодні кажуть, мультидисциплінарні команди, які наразі пропонуються. Вони мають підібрати цей протез", — підкреслив він.

За словами Олександра Вознюка, українцям бракує інформації про те, як отримати протез та пройти реабілітацію.

"Я особисто в грудні проїхав дуже багато реабілітаційних центрів, і ми зрозуміли, що люди не знають, куди звертатися, як написати заяву, і чи вони мають таке протезування. Мені здається, що дуже мало інформаційної кампанії. Важливі етапи протезування, підбір того чи іншого протезу, як буде ця травма загоюватися, як людина буде відновлюватися", — пояснив посадовець.

Він додав, що людям доводиться чекати на протезування від 3 до 6 або навіть більше місяців.

"Є різні обставини. По-перше, неінформованість. Друге — коли травма дуже важко загоюється. Третє — це час на відновлення, переходу етапу від реабілітації медичної до того, аби підібрати протез. Тому той строк, який встановлений законодавством, дуже малий", — переконаний Вознюк.

Читайте також

Китайське бачення миру, злочини Росії проти людяності, Україна зі світлом. 361 день війни. Онлайн

На початок