Кадиров не підтримав Пригожина у кампанії проти Міноборони Росії — ISW

Кадиров не підтримав Пригожина у кампанії проти Міноборони Росії — ISW

Кадиров не підтримав Пригожина у кампанії проти Міноборони Росії — ISW
Голова Чеченської Республіки РФ Рамзан Кадиров. AP

Президент Чечні Рамзан Кадиров відмовився приєднатись до кампанії спонсора ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина, спрямованої проти керівництва Міністерства оборони Росії.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни.

"Лідер Чеченської Республіки Рамзан Кадиров, схоже, відкинув пропозиції фінансиста групи Вагнера Євгена Пригожина приєднатися до інформаційної кампанії проти Міноборони Росії, припускаючи, що ця кампанія може не відновити послаблений вплив Пригожина", — йдеться у повідомленні.

Аналітики зазначають, що Кадиров, ймовірно, відповів на підтвердження Міноборони Росії 17 лютого командувачів чотирма військовими округами, заявивши, що чеченські формування виконуватимуть накази будь-якого командира, призначеного президентом Росії Володимиром Путіним, і що чеченські бойові офіцери мають відмінні і добре скоординовані відносини з Міноборони.

"Підтримка Кадировим Міноборони Росії відбулась після спроби Пригожина заручитися підтримкою Кадирова у вигляді громадського візиту до пораненого командиру спецпідрозділу "Ахмат" 16 лютого. Пригожин, схоже, посилює свою інформаційну кампанію проти МО, заявивши 18 лютого, що група Вагнера не підпорядковується МО і "не має жодного стосунку до Російської Армії", — підкреслюють аналітики.

Вони зазначають, що відмінності щодо Пригожина та Кадирова відносно Міноборони РФ примітні тим, що Пригожин використав критику Кадирова на адресу російських військових у жовтні 2022 року, щоб підірвати авторитет міністерства і зробити групу Вагнера елітною російською силою в Україні.

"Кадиров, ймовірно, відмовився приєднатися до поновленої інформаційної атаки Пригожина на Міноборони, тому що його формальні зв'язки з Кремлем і становище в російському уряді вигідніші, ніж будь-які політичні відносини з Пригожиним", — наголошує ISW.

При цьому автори публікації припускають, що Пригожин, ймовірно, намагається завербувати ультранаціоналістичних діячів у Кремлі та вибрати російських блогерів для підтримки його владних амбіцій в Росії, але схоже, що діячі, пов'язані з Кремлем, можуть відвернутися від нього, щоб зберегти своє заступництво.

Що відомо про проблеми у ПВК "Вагнер"

Речник Об’єднаного центру Сил оборони Таврійського напрямку Олексій Дмитрашківський в ефірі загальнонаціонального телемарафону заявив, що кількість обстрілів з боку російських військ у регіоні знизилась. Він пов’язує це із проблемами із забезпеченням, про які раніше заявляв Євген Пригожин.

"Можливо, це пов’язано з тими проблемами, які озвучує пан Пригожин — ПВК "Вагнер" залишились без озброєння, без підтримки військових. Про це свідчать і полонені, які у нас знаходяться і розповідають, що медична допомога у них взагалі відсутня, і про це вчора був сюжет "вагнерівців", які розповідали, що через відсутність медичної допомоги померло сто людей за день", — пояснив посадовець.

Речник підтвердив оцінку США щодо втрат серед найманців.

"Взагалі підтверджуються факти того, що "вагнерівців" загинуло досить багато, і втрати їхні складають близько 30 тисяч, вбитими — десь близько 6-9 тисяч", — зауважив Дмитрашківський.

Він додав, що останнім часом ПВК "Вагнер" змінила тактику штурму.

"Щодо "вагнерівців" — у них дещо попрацювали над тактикою, тому що вони наступають не "в лоб", як це роблять мотопіхотні підрозділи. Вони працюють групами десь 20-30 людей, при цьому застосовується по стратегії, як це має бути, спочатку мінометний або артилерійський обстріл, під цим вогнем вони діляться на групи, наступають з флангів. По центру, як правило, вони пускають "м’ясну хвилю" також — це або зеки їхні, або мобілізовані з так званих ДНР і ЛНР, або кримські найманці, яких також долучають", — розповів посадовець.

Читайте також

Китайське бачення миру, злочини Росії проти людяності, Україна зі світлом. 361 день війни. Онлайн

На початок