Росія продовжує імпортувати дрони з Китаю для війни проти України — WSJ

Росія продовжує імпортувати дрони з Китаю для війни проти України — WSJ

Росія продовжує імпортувати дрони з Китаю для війни проти України — WSJ
. Дрон DJI Мavic 3. Фото: скрін відео з сайту виробника www.dji.com

Росія продовжує ввозити китайські комерційні дрони й використовувати їх у війні проти України попри санкції, запроваджені Заходом.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

"Розгортання Росією китайських безпілотників на полі бою в Україні показує, як її Збройні сили змогли доставити критично важливі предмети для своїх військових з-за кордону попри широкомасштабну кампанію тиску Заходу, спрямовану на те, щоб обмежити здатність Москви продовжувати війну. Пентагон стурбований тим, що ці безпілотники не лише підживлюють військові зусилля Росії, але й дозволяють Китаю збирати важливу інформацію про поле бою, яка може підвищити боєздатність Пекіна", — пише видання.

Як пояснюють журналісти, згідно з митними записами, російські дистриб'ютори одержують частину безпілотників від компанії-виробника Da-Jiang Innovations Science and Technology, більш відомої як DJI. Дрони також ввозяться через Об'єднані Арабські Емірати та через країни Євросоюзу.

Зокрема, у вересні в Нідерландах був заарештований Дмитро Кудрявцев, який володіє компанією Woerd-Tech BV. Його підозрюють в експорті підсанкційних товарів до Росії на суму щонайменше 270 тисяч доларів. Серед цих товарів — запчастини для дронів DJI. Ці дрони застосовують для розвідки російські військові підрозділи, зокрема ПВК "Вагнер", зауважує WSJ.

У DJI на запит журналістів видання відповіли, що компанія виступає проти використання цивільних безпілотників на полі бою, а також зазначили, що призупинили бізнес у Росії та Україні у квітні минулого року. При цьому представники компанії визнали, що дрони можна купити в інтернет-магазинах і відправити їх на фронт.

WSJ додає, що застосування китайських безпілотників на війні викликає занепокоєння Пентагона. За їхніми словами, дані, які збирає Китай, можуть потенційно підвищити боєздатність його армії.

Читайте також

10-й пакет санкцій ЄС: росіяни можуть залишитися з алмазами, але без унітазів — ЗМІ

Обстріл Хмельницького, навчання бійців ЗСУ на базі США, Польща може надати МіГ-29. 360 день війни. Онлайн

На початок