Німеччина не підтримає територіальні поступки в обмін на мир в Україні — Бербок

Німеччина не підтримає територіальні поступки в обмін на мир в Україні — Бербок

Держсекретар Ентоні Блінкен та голова МЗС ФРН Анналена Бербок, Мюнхенська конференція
. Держсекретар Ентоні Блінкен та голова МЗС ФРН Анналена Бербок на Мюнхенській конференції з безпеки, 18 лютого 2023 року. Фото: AP

Німеччина не підтримуватиме територіальні поступки Росії з боку України в обмін на припинення війни.

Про це під час Мюнхенської конференції з питань безпеки заявила керівниця МЗС Німеччини Анналена Бербок.

"Такий крок означав би, що ми винагороджуємо цю агресивну війну Росії, зраджуємо Статут ООН, і що ми готові зробити народ України здобиччю Росії", — зазначила вона.

Урядовиця наголосила, що після війни має встановитись тривалий мир, однак шлях до нього не є простим.

"Легкий шлях — війна закінчується, знову настає мир і Росія припиняє скидати бомби, відводить свої війська. Ми можемо зробити це хоч завтра. Якщо Росія вирішить вивести свої війська завтра, знову буде мир не лише в Україні, але й у всьому світі, бо ми бачимо, як впливає війна", — зазначила Бербок.

За її словами, припинення підтримки з боку Заходу означало б зраду України та зневагу до міжнародного права.

"Росія (і ми обговорювали це останні два дні в Мюнхені) вважає, що в якийсь момент ми станемо надто виснажені і ми, як міжнародна спільнота, припинимо боротися і припинимо військову підтримку. Але що це означатиме? Чи означатиме це мир? Ні. Бо частина України зараз все ще під контролем Росії, і ті, хто кажуть про те, що треба просто припинити бойові дії просто зараз, і це автоматично означатиме мир, то цей мир означатиме, що ми віддамо українських людей Росії. І це означатиме також завершення міжнародного порядку та завершення міжнародного закону", — підкреслила німецька урядовиця.

Бербок наголосила, що обов'язковою умовою потенційних мирних переговорів України з РФ є виведення російських військ з усіх окупованих українських територій. Вона підкреслила, що Захід має продовжувати підтримку Києва.

"Ми можемо дати агресору шанс і ми просили його кожного дня минулого року: "Будь ласка, зміни думку". Ми просили його, бо коли він змінить думку, то знову буде мир в Україні й у світі. Але, якщо він цього не зробить, то ми стоятимемо на боці України, допоки вона не матиме миру, свободу та волі", — зазначила урядовиця.

Мюнхенська конференція — усі новини

Читайте також

Обстріл Хмельницького, навчання бійців ЗСУ на базі США, Польща може надати МіГ-29. 360 день війни. Онлайн

На початок