Комісію з компенсації збитків, завданих РФ, профінансують Нідерланди — Малюська

Комісію з компенсації збитків, завданих РФ, профінансують Нідерланди — Малюська

Комісію з компенсації збитків, завданих РФ, профінансують Нідерланди — Малюська
Міністр юстиції України Денис Малюська, фото: file.liga.net

Реєстр збитків, завданих Україні внаслідок російської агресії, та пов’язаний із ним фонд компенсації працюватиме у форматі міжнародної організації й отримуватиме фінансування від уряду Нідерландів.

Про це в ефірі телемарафону повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

"Нідерланди будуть це фінансувати, принаймні, на перших етапах створення і підтримки протягом першого року", — зазначив урядовець.

За його словами, після запуску Реєстру буде створена комісія з розгляду вимог компенсації, що працюватиме на базі міжнародної організації. У подальшому відбуватиметься наповнення фонду та проведення виплат за вимогами, внесеними до Реєстру, що дозволить запустити механізм виплат і репарацій.

"Наповнити цей фонд десятками мільйонів доларів не складно, тому що зараз вже йдуть процеси конфіскації активів окремих олігархів, які уникали санкцій — тобто вже механізми існують. Але ми говоримо про сотні мільярдів доларів, не про десятки мільйонів, відповідно, передусім наш фокус — на суверенних активах РФ", — зауважив міністр.

Він додав, що новий міжнародний реєстр синхронізуватиметься зі вже сформованим українським, однак буде ширшим та значно більшим, тому що до нього будуть включені вимоги держави, підприємств, і органів місцевого самоврядування.

Окрім того, представники реєстру матимуть аналог дипломатичного імунітету, зазначив Малюська.

"Тобто це набагато більше, ніж створення якогось софту або продукту", — пояснив міністр.

Читайте також

Обстріл Хмельницького, навчання бійців ЗСУ на базі США, Польща може надати МіГ-29. 360 день війни. Онлайн

На початок