НАТО затвердило пакет допомоги для зміцнення обороноздатності Молдови

НАТО затвердило пакет допомоги для зміцнення обороноздатності Молдови

НАТО затвердило пакет допомоги для зміцнення обороноздатності Молдови
Військові Молдови на День незалежності країни, 27 серпня 2021 року. Фото: AP

Північноатлантичний альянс надасть Молдові підтримку у посиленні обороноздатності країни в межах пакета допомоги НАТО для зміцнення потенціалу оборони та безпеки республіки.

Про це 17 лютого заявило Міністерство оборони Молдови, повідомляє Ziarul de Gardă.

Зазначається, що таке рішення було ухвалене під час зустрічі міністрів оборони країн-членів НАТО, що відбулася у Брюсселі. Цей крок є відповіддю на запит Молдови щодо зміцнення обороноздатності країни.

У міністерстві уточнили, що йдеться про оновлений документ до пакета допомоги НАТО для зміцнення потенціалу оборони та безпеки Республіки Молдова (Defence Capacity Building Initiative — DCBI).

"Він передбачає розширення співпраці для зміцнення стійкості національних інститутів до нових загроз і боротьби з гібридними загрозами, що включає просування стратегічної комунікації та громадської дипломатії як пріоритет", — заявили в Міноборони Молдови.

Окрім того, документ передбачає продовження розвитку потенціалу оборони та безпеки Молдови з акцентом на модернізацію її Збройних сил, зміцнення кіберзахисту, а також зміцнення інституційної цілісності та підвищення кваліфікації державних службовців у секторі національної безпеки та оборони.

"Реалізація початкового пакета допомоги включала проєкти з модернізації Національної армії Молдови, а на саміті в Мадриді в червні 2022 року було підтримане рішення про розширення співпраці з Молдовою, яке було схвалене на засіданні Північноатлантичної ради у лютому 2023 року. Ця допомога у вигляді консультацій, навчання та можливостей стосується сектора оборони та безпеки Молдови, включаючи національний потенціал з управління різними кризовими ситуаціями, з якими наша країна може зіткнутися в майбутньому", — зазначив держсекретар Міноборони країни Валерій Міжа.

Він додав, що співпраця між міністерством та Північноатлантичним альянсом у рамках Ініціативи НАТО з нарощування оборонного потенціалу Молдови розпочалася у 2015 році.

Читайте також

Обстріл Хмельницького, навчання бійців ЗСУ на базі США, Польща може надати МіГ-29. 360 день війни. Онлайн

На початок