Австралійські екологи б'ють на сполох через нашестя ненажерливих жаб

Австралійські екологи б'ють на сполох через нашестя ненажерливих жаб

Австралійські екологи б'ють на сполох через нашестя ненажерливих жаб

Вчені з Університету Південної Австралії провели дослідження, присвячене плямистій жабі, яка окупували південь країни. На їхню думку, цей інвазивний вид має небезпечні харчові звички, які становлять загрозу для місцевої фауни.

Жаба виду Litoria cyclorhyncha останніми роками вкоренилася поблизу міста Стрікі-Бей у Південній Австралії, куди потрапила подорожуючи вздовж автострад із західної частини країни, повідомляє Earth.com.

На думку експертів-екологів Крістіни Тейлор та Гуннара Кеппела, жаба може мігрувати й в інші частини Австралії, що викликає занепокоєння через її руйнівні звички у харчуванні.

"Оскільки жаба з'їдає місцеві види, вона впливає на природну екосистему, що може зруйнувати місцеві харчові ланцюжки, витіснити місцевих птахів, рептилій і ссавців у боротьбі за ресурси та потенційно змінити природне біорізноманіття", - говорить Тейлор.

Дослідники проаналізували вміст шлунка 76 плямистих жаб у трьох різних місцях проживання. У шлунку кожної жаби ідентифікували близько шести істот, зокрема, жуків, павуків, комах, місцевих геконів, молодих жаб і мишей. у цілому, за оцінками команди, інвазивні жаби полють на близько 200 різних видів.

За словами професора Кеппела, людям важливо зрозуміти, наскільки шкідливими можуть бути інвазивні види для екосистем. На його переконання, у разі, якщо поширення плямистих жаб не контролюватиметься, вони незабаром зможуть домінувати у багатьох екосистемах в південно-східної Австралії за рахунок місцевих видів.

"Вочевидь, плямиста жаба дуже мобільна. Їй вже вдалося подолати понад 2000 кілометрів і створити колонію в Стріки-Бей. Але її значна толерантність до підвищеного рівня солоності та потенційна здатність протистояти високим температурам може привести до подальшого географічного поширення, через що цей вид може поширитись далі на схід, якщо це не стримати" - говорить професор Кеппел.

За словами професора, подальшу міграцію плямистої жаби вкрай важливо стримати задля збереження природного біорізноманіття Австралії.

"Уряд штату має розглянути питання про управління інвазивною міграцією плямистих жаб у Стріки-Бей. Дії влади повинні включати освітні програми для інформування людей про те, що робити, якщо вони знайдуть жабу, а також преспективи знищення її популяції у Південній Австралії", - стверджує науковець.

На його переконання, слід якомога скоріше "покласти край подорожам цих жаб автостопом".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди