Працівники "сміттєвого" підприємства в Сумах розповіли про причини мітингу

Працівники "сміттєвого" підприємства в Сумах розповіли про причини мітингу

Працівники "сміттєвого" підприємства в Сумах розповіли про причини мітингу

Працівники товариства "А-Муссон" не погоджуються з результатами "сміттєвого" конкурсу, за яким підприємство має обслуговувати два лоти (раніше було в них три чверті ринку). Через це 5 червня вранці вони прийшли до Сумської міськради, бо на сесії повинні були затвердити підсумки смітєвого відбору.

На мітинг вийшли понад 50 людей. Усі - працівники «А-Муссону». На той час у Будинку рад мала зібратись сесія, саме депутати міської ради мають повноваження узаконити результати "сміттєвого" конкурсу. Мітингували люди до півгодини, потому роз’їхались.

"Хотіли зустрітися з мером, з депутатами з приводу того, що забрали територію, і можуть бути скорочення по робочому штату. Куди людям потім діватися? Це ж не маленьку територію забрали. Я не кажу, що саме мене скоротять, але можу бути і я. У будь-якому випадку, людей, які тут працюють, це торкнеться", - пояснює свою позиціюоператор підприємства Павло Резніченко.

Йдеться про одну з територій, яке підприємство обслуговувало останні п’ять років. За результатами конкурсу, її віддали іншій компанії. Засновник товариства Анатолій Маковський говорить: зараз у них працюють 106 людей. Якщо забрали 30% території, то, на його думку, стільки ж людей мають і піти з підприємства.

"Дуже незадоволені тим рішенням комісії і заангажованістю самої комісії. Склад комісії-представники департаменту інфраструктури. Це пан Іваненко, який ще рік тому працював у «Сервісресурс» директором. Компанія, яка зараз намагається зайти на територію ТОВ «А-Муссон» вже пропонує нам не знімати майданчики і продати їм також контейнери по цьому лоту", - розповідає Маковський

Олександр Іваненко, про якого згадує Анатолій Маковський, – секретар конкурсної комісії, начальник відділу санітарного очищення міста та поводження з твердими побутовими відходами Департаменту інфраструктури міста. На цю посаду він прийшов влітку 2018 року, а раніше (з грудня 2013 року) працював на керівних посадах у ТОВ «Сервісресурс».

"Є закон України «Про місцеве самоврядування», де сказано, якщо людина більше року не працювала на цьому підприємстві, то відношення не має. Протягом останнього року я курував роботу перевізників. До речі, я голосував по двох лотах за товариство «А-Муссон». Я голосував, згідно з критеріями", - пояснив Іваненко.

«Сервісресурс» до конкурсу обслуговував одну чверть міста, нині виграв два лоти з чотирьох. Заступниця директора підприємства Ірина Набока розповіла, що мають 5 сміттєвозів і планують купити шостий. Також будуть орендувати. Усього працюватимуть від компанії 13 сміттєвозів. Також мають мають 400 контейнерів, яких вистачить, за словами Набоки, на 60 % території міста.

На сесії результати конкуру не затвердили, бо депутати не зібрали кворум.

Авторка - Євгенія Токарєва

Що відомо

  • Засновником ТОВ «Сервісресурс», за інформацією YouControl, є Вікторія Сюхіна. Жінка із таким самим ім’ям є співзасновницею ТОВ «Кобзар», яким керує Наталія Холявка. Таке саме ім’я та прізвище має керівниця ТОВ «Сумбудтранс», в якому депутат Сумської міської ради Віталій Жиленко має корпоративні права.
  • За результатами конкурсу, товариство «Сервісресурс» обслуговуватиме північно-східну частину міста Суми та Піщане. Це майже 800 багатоквартирних і 5,5 тис. приватних будинків.
  • Товариство «А-Муссон» працюватиме в південно-західній частині Сум і селах Верхнє Піщане, Загірське, Трохименкове, Житейське, Кирияківщина. Це майже 1200 багатоквартирних і понад 11 тис 700 приватних будинків.
  • Переможці запропонували нові тарифи.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди