В парку "Тузлівські лимани" на Одещині встановили скульптуру кучерявого пелікана

В парку "Тузлівські лимани" на Одещині встановили скульптуру кучерявого пелікана

В парку "Тузлівські лимани" на Одещині встановили скульптуру кучерявого пелікана
UA: Одеса

На території Національного природного парку "Тузлівські лимани" встановили скульптуру кучерявого пелікана. Відкриття приурочили до Дня навколишнього середовища, який щорічно відзначають 5 червня. Про це розповіла директорка Національного природного парку "Тузлівські лимани Ірина Вихристюк.

Вона зазначила, що зазвичай за цими птахами спостерігають з оглядової вежі, вони можуть здатися невеликими за розміром. Саме тому пам'ятник пелікану зробили з гіпсу розміром реального птаха.

Еколог та начальник науково-дослідного відділу Національного природного парку "Тузлівські лимани" Іван Русєв розповів, що кучерявий пелікан внесений до Червоної книги України та вважається уразливим видом птахів. Як він зауважив, Нацпарк таким чином хоче привернути увагу до того, що такі види залежать від діяльності людини й повинні бути збережені.

Нацпарк «Тузлівські лимани» займає майже 28 тисяч гектарів. На його території: 13 лиманів, морська частина, смуга степної рослинності та лісу. А тварин Нацпарк налічує, за словами Івана Русєва, близько 320 видів.

"Вони змінюються кожного року. Хтось йде, хтось приходить новий. Птахів, ми точно знаємо, 262 види описаних. Серед них, найефектніші та найколоритніші - це пелікани", - розповів Іван Русєв.

Однією з проблем, з якою стикаються «Тузлівські лимани», Іван Русєв назвав деградацію місцевих ресурсів й зазначив, що в Одеській області розорано понад 80% територій степних ділянок. Причиною Русєв вважає втручання фермерів та браконьєрів до екосистеми нацпарку. Він також розповів, що деякі справи у боротьбі з браконьєрами доходили до судів. А також додав, що співробітникам парку доводилось стикатися з бійками, перестрілками й підпалами. На думку еколога, браконьєрів покриває поліція й прикордонники.

На Одещині встановили скульптуру кучерявого пелікана
На Одещині встановили скульптуру кучерявого пелікана. UA: Одеса

Читайте також

На початок