Гендиректорка YouTube йде з посади. Вона працювала в Google 25 років

Гендиректорка YouTube йде з посади. Вона працювала в Google 25 років

ЗМІ
CEO YouTube Сьюзан Войчіцкі Susan Wojcicki
Гендиректорка YouTube Сьюзан Войчіцкі. Фото: AP

СЕОГоловний виконавчий директор (англ. chief executive officer, CEO) — найвища виконавча посада у компанії, організації або агенції. YouTube Сьюзан Войчицькі йде з посади після дев’яти років керування відеоплатформою. Загалом у Google вона пропрацювала 25 років.

Це фактично означає, що в компанії не залишилось людей, які стояли біля витоків компанії, пише Bloomberg.

Войчицькі у своєму блозі повідомила, що йде з посади СЕО YouTube. Вона планує розпочати нове життя, зосередившись на сім’ї, здоров’ї та особистих проектах. А новим CEO YouTube стане директор з продукту Ніл Мохан. Войчицькі планує виконувати роль радника в Google та материнській компанії Alphabet.

"Коли я приєдналась до YouTube дев’ять років тому, одним із моїх першочергових завдань було залучити неймовірну команду лідерів. Ніл Мохан був одним із цих лідерів, і він стане старшим віцепрезидентом і новим керівником YouTube", — пише Сьюзан Войчицькі.

У вересні YouTube організував пряму трансляцію для свого сервісу Shorts. Войчицькі через відеозв'язок повідомила, що у неї є певні проблеми зі здоров'ям. Тоді у компанії відмовилися коментувати цю заяву.

Що відомо про Сьюзан Войчицькі

Войчицькі була одним з перших співробітників Google і загалом пропрацювала у компанії 25 років. Вона була дотична до купівлі YouTube у 2006 році, також допомагала з угодою по DoubleClickДочірня компанія Google, яка розробляє та надає послуги інтернет-реклами. Була заснована в 1996 році, і має серед своїх партнерів найбільші сайти — такі, як MySpace, The Wall Street Journal і America Online.. До 2014 року очолювала рекламний бізнес Google.

З лютого 2014 обіймала посаду CEO YouTube. Під її керівництвом сервіс перетворився на відеогіганта з аудиторією понад 2,5 млрд користувачів.

Дохід рекламного бізнесу YouTube у 2022-му сягнув $29,2 млрд.

Не всі ініціативи Войчицькі в YouTube мали успіх. Зокрема, провальною виявилася спроба конкурувати з Netflix та Amazon Prime Video.

Читайте також

Google проаналізував кібероперації Росії проти України

Google за замовчуванням розмиватиме відверті зображення в пошуку. Як це працюватиме

На початок