На Вінниччині діє заборона на вилов щуки: що відомо

На Вінниччині діє заборона на вилов щуки: що відомо

На Вінниччині діє заборона на вилов щуки: що відомо
Фото ілюстративне: Unsplash

Із 15 лютого по 31 березня на Вінниччині діятиме заборона на вилов щуки. За кожну виловлену рибину штраф — 3 468 грн. Про це Суспільному повідомив начальник управління держагенства меліорації та рибного господарства області Олексій Ягельський.

Така заборона в Україні вводиться вперше.

"Заборона діє на період нересту, початок якого залежить від регіону та температури води. Як тільки вона прогрівається до 6-8 градусів за Цельсієм, щука приступає до виробництва потомства", — говорить Олексій Ягельський.

За його словами, наявність щуки необхідна, адже це санітар водойм. Крім того, в області немає відтворення цієї риби у штучних умовах в промислових масштабах.

"На третьому-четвертому році життя одна самка може відкладати від 60 тисяч до 140 тисяч ікринок, із яких виживають лише 10 відсотків", — каже Ягельський.

Під час дії заборони буде посилено охорону щуки та контроль за тим, аби виловлену рибу відпускали назад в її природне середовище.

Що відомо

  • Відповідно до нових правил, термін нерестової заборони на вилов щуки має поширюватися не тільки на період відкладення ікри, але й на час переднерестової активності. Адже безпосередньому нересту щуки передує переднерестова міграція, під час якої відбувається остаточне дозрівання ікри у самок та молок у самців. А особливої охорони її плідники потребують під час масових нерестових міграцій, протягом яких щука є дуже вразливою до вилову.
  • З 9 грудня 2022 року в Україні почали діяти нові правила любительського і спортивного рибальства. Вони враховують найкращі напрацювання країн ЄС, рекомендації профільних наукових установ України, пропозиції громадськості та інших стейкхолдерів.

Читайте також

  • Майже вдвічі менше звернень надійшло до Вінницького центру зайнятості порівняно з минулим роком
  • На Вінниччині майже на 19% зменшилося споживання газу
На початок