У британській розвідці оцінили можливість масштабної кампанії авіації РФ

У британській розвідці оцінили можливість масштабної кампанії авіації РФ

Російський бойовий літак
Літак Су-35 ПКС РФ. Ілюстративне фото: АР

Повітряно-космічні сили (ПКС) Росії ймовірно зберегли приблизно 1500 бойових літаків, проте малоймовірно, що Росія розширить повітряну кампанію у війні проти України.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

За даними британської розвідки, кількість російських бойових літаків, задіяних у війні проти України, останнім часом не змінилася.

"Кількість вильотів росіян зросла протягом останнього тижня після кількох тижнів спокійної активності. Повітряна активність зараз приблизно відповідає середньодобовому показнику, який спостерігається з літа 2022 року", — зйдеться у повідомленні.

У розвідці зазначили, що загалом, російська авіація продовжує значно відставати у війні, стримана високою загрозою з боку української ППО та розосередженим базуванням через загрозу ударів по російських аеродромах.

"Російські бойові літаки діють майже виключно над контрольованою Росією територією, що заважає їм ефективно виконувати свою ключову ударну роль", — повідомили у МО Британії.

При цьому, у розвідці припускають, що по всій Росії ПКС РФ неушкоджений парк із приблизно 1500 військових літаків з екіпажами, попри втрату понад 130 літаків з початку вторгнення.

"Однак, малоймовірно, що ВКС зараз готуються до значного розширення повітряної кампанії, тому що за нинішньої ситуації на полі бою це загрожує їм неприйнятними втратами літаків", — йдеться у повідомленні.

За даними Генштабу ЗСУ, у війні з Україною російська армія втратила 298 літаків та 287 гелікоптерів.

Читайте також

Нічний ракетний удар по Україні, ЄС готується запровадити 10-й пакет санкцій проти РФ. 358 день війни. Онлайн

Сили оборони відбили 15 атак росіян у двох областях та Знищили вертоліт і два склади боєприпасів — Генштаб

На початок