Зеленський подякував військовим, які зараз воюють за Донбас

Зеленський подякував військовим, які зараз воюють за Донбас

Президент України Володимир Зеленський
. Президент України Володимир Зеленський під час звернення до українців 14 лютого, 2023 року. Фото: ОП

Президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні 15 лютого подякував українським військовим, які зараз на передовій дозволяють Україні підготувати наступні оборонні кроки.

“Ми маємо зробити весну такою, щоб дійсно відчувалося, що Україна рухається до перемоги. Це стосується підготовки наших Сил оборони, постачання зброї для нашої держави і нашої стратегічної ініціативи у війні. Будь-які намагання Росії перехопити ініціативу маємо зламати. І впевнений, що ми це зробимо”, — сказав Зеленський.

За його словами, РФ зараз вже втрачає стільки своїх людей і сил, що по всій Росії скоро буде складно знайти, наприклад, “морпєха”.

“І наше завдання – зробити так, щоб все менше знаходилось там і бажання утримувати в окупації українські території. Звільнення нашої землі – це мета, над реалізацією якої працюємо щодня”, — додав президент.

Зеленський, зокрема, подякував українським воїнам з 54-тої окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи і 10-тої окремої штурмової бригади “Едельвейс” за ефективну оборону Донеччини. Також президент подякував 25-тій окремій повітрянодесантній Січеславській бригаді, 81-шій окремій аеромобільній бригаді і 95-тій окремій десантно-штурмовій бригаді за оборону Луганщини.

“Кожен день вашої оборони зараз – дозволяє нам підготувати майбутнє звільнення наших міст і громад”, — сказав Зеленський.

Що відомо про наступ РФ на Донбасі

Російський наступ триває на сході України, відбуваються цілодобові атаки, ситуація напружена. Про це ввечері 15 лютого написала у Телеграм заступниця міністра оборони Ганна Маляр. За її словами, окупаційне військо зазнає значних втрат — до 80% особового складу у деяких підрозділах.

“Так, нашим важко. Ви самі бачите, яку війну веде РФ. Але наші бійці не дають ворогу досягнути поставлених цілей та завдають дуже серйозних втрат. Зокрема, в деяких штурмових загонах ПВК “Вагнер” та підрозділах 2 АК втрати становлять до 80% особового складу”, — написала Маляр.

Читайте також

Генштаб ЗСУ: росіяни наступають на 5 напрямках, загроза ракетних ударів — висока

На початок