На Черкащині на постійне проживання залишилися понад 100 тисяч переселенців

На Черкащині на постійне проживання залишилися понад 100 тисяч переселенців

На Черкащині на постійне проживання залишилися понад 100 тисяч переселенців
Черкаська ОВА, потяг з переселеними із зони бойових дій, січень 2023

На Черкащині на постійне проживання залишилися 102 тисячі переселенців з "гарячих" областей. Загалом, станом на 16 лютого, зареєстровано 146 тисяч, розповів Суспільному керівник ОВА Ігор Табурець.

Зі слів керівника ОВА, велика кількість внутрішньо переселених українців — це один з викликів, з якими стикнулася область з початком повномасштабного вторгнення.

"Тільки транзитом, від початку повномасштабного вторгнення, проїхали 240 тисяч внутрішньо переміщених людей. Це несе додаткове навантаження по транспорту і по паливу і по тимчасовому розміщенню і по перенаселенню".

За словами керівника ОВА, загалом в області зареєстрували 146 тисяч внутрішньо переміщених осіб. 102 тисячі з яких залишились на постійне місце проживання.

"З Донеччини ми прийняли 350 осіб. Ми їх розміщуємо в Уманському і Звенигородському районах. Їхні історії неможливо слухати спокійно. У когось «прилетіло» прямо в будинок, хтось втратив усіх рідних, у когось від рідного села вже майже нічого не лишилось".

Черкащина також приймає внутрішньо переміщених людей, які мають інвалідність, додав Ігор Табурець:

"Ми заздалегідь готуємось до приймання таких громадян. Ми використовуємо різні інтернатні заклади, які можуть приймати саме людей з інвалідністю. Ми наразі маємо ще приблизно 5 тисяч вільних місць, щоб прийняти людей, які цього потребують"

За словами Ігоря Табурця, наразі в області відбудовують три об'єкти для компактного проживання внутрішньо переміщених осіб.

Авторка — Віолетта Мисенко

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок