Як убезпечити себе на дорозі в темний час доби — пояснює поліція

Як убезпечити себе на дорозі в темний час доби — пояснює поліція

Як убезпечити себе на дорозі в темний час доби — пояснює поліція
Фото: Суспільне Запоріжжя

Майже третина ДТП за 2022 рік у Запорізькій області це збиття пішоходів. Серед основних причин — відсутність вуличного освітлення. Аби убезпечити себе, у темний час доби потрібно користуватися світловідбиваючими елементами.

Про це 15 лютого Суспільному Запоріжжя повідомили у Патрульній поліції Запорізької області.

Як запоріжцям убезпечити себе на дорогах в темний час доби — пояснює поліція
Фото: Суспільне Запоріжжя

Відсутність вуличного освітлення негативно вплинула на безпекову ситуацію на дорогах, каже речниця Патрульній поліції області Катерина Шевченко. За її словами, торік в області сталося 216 автопригод за участі пішоходів.

"Відсутність вуличного освітлення також негативно вплинуло на безпекову обстановку на дорогах міста, оскільки якісне вуличне освітлення є ефективним методом підвищення безпеки руху транспорту у темну пору доби".

Безпека
Катерина Шевченко, старший інспектор пресслужби Патрульної поліції Запорізької області. Фото: Суспільне Запоріжжя

Пішоходи розповідають, у темний час доби намагаються різними способами убезпечити себе на дорозі: ліхтариками, ввімкненими телефонами або світловідбиваючими наліпками.

Безпека
Станіслав Лихвар, пішохід. Фото: Суспільне Запоріжжя

Пішохід Станіслав Лихвар каже: "Якщо немає з собою ліхтарика ручного, то вмикаю на телефоні, щоб мене було помітно. Інакше це дуже небезпечно, я дійсно боюсь за своє життя".

Безпека
Анастасія Ковальова, пішохід. Фото: Суспільне Запоріжжя

"У мене світла куртка. Ще у мене є світловідбиваюча куртка, вона прямо світиться. І ще я пригальмовую, коли доходжу до зебри. Зупиняюся перед нею", зазначає Анастасія Ковальова.

За словами Катерини Шевченко, покращити безпекову ситуацію на дорогах допоможуть світловідбиваючі засоби. Їх третій рік поспіль пропонують пішоходам у рамках обласного проєкту “Будь помітним”.

"Ми маємо такі види флікерів. Вони всі різнокольорові, але виконують одну функцію відбивають світло фар. Такий флікер можна носити на руці, або на нозі на рухомих частинах тіла. Можна на сумку, або на наплічник".

Безпека
Світловідбиваючі елементи. Фото: Суспільне Запоріжжя

Людину з флікерами на одязі помітно на проїжджій частині водію на відстані 120-150 метрів.

Речниця “Запоріжжяобленерго” Зореслава Цупренко повідомила, що робота енергетичної системи України поступово стабілізується, четверту добу вона працює з нульовим дефіцитом. Та чи відновлювати зовнішнє освітлення у Запоріжжі вирішуватимуть депутати Запорізької міськради на найближчій сесії, повідомив Суспільному депутат Олег Корольов.

Безпека
Олег Корольов, депутат Запорізької міської ради. Фото: Суспільне Запоріжжя

З початком повномасштабної війни вуличне освітлення у Запоріжжі вимкнули задля світломаскування, а з осені — з міркувань енергозбереження.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок