На Волині хворий на сказ кіт покусав чоловіка: у селі вакцинують тварин

На Волині хворий на сказ кіт покусав чоловіка: у селі вакцинують тварин

У селі Острівок на Волині хворий на сказ домашній кіт покусав одного з господарів. Це сталося, коли чоловік намагався спіймати агресивну тварину, – розповіла Суспільному телефоном керівниця Володимирського районного управління Держпродспоживслужби в області Надія Лозовицька.

Через випадок сказу в домашньої тварини в селі оголосили 60-денний карантин. Цю інформацію Суспільному підтвердив голова Зимнівської громади В'ячеслав Католик.

Подія трапилася минулого тижня. Після укусу тварини чоловіку в лікарні одразу ввели антирабічну вакцинуАнтирабічна вакцина — це медичний препарат з вмістом інактивованого антигену вірусу сказу для формування специфічного імунітету.. Кіт помер за декілька годин.

Зараження сказом у тварини підтвердила лабораторна експертиза, яку проводили фахівці Волинської державної лабораторії Держслужби з питань безпечності харчових продуктів.

Станом на 16 лютого, сказала Надія Лозовицька, в селі Острівок безплатні щеплення від сказу отримали більш як 100 домашніх котів та собак.

Що відомо

  • У селі Оздів біля Луцька 24 січня вакцинували котів, собак і худобу місцевих жителів проти сказу. Ветеринари обходили кожне домогосподарство після спалаху сказу на фермі у сусідньому селі Ратнів у грудні минулого року. Раніше в селах Оздів та Ратнів оголосили карантин через виявлення сказу в корів на місцевих фермах.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок