"Музей Вінниці" оприлюднив мапу міста за 1802 рік

"Музей Вінниці" оприлюднив мапу міста за 1802 рік

"Музей Вінниці" оприлюднив мапу міста за 1802 рік
Карта Вінниці за 1802 рік. Фото: Музей Вінниці, Facebook

План Вінниці та прилеглих сіл за 1802 рік оприлюднив на сторінці у Facebook "Музей Вінниці". Вперше мапа була опублікована у книзі історика Арсена Зінченка "Руські парохії міста Вінниці у XVIII столітті".

На мапі — Вінниця в перші роки після окупації краю Російською імперією. На карті видно, що найбільш забудованою у той час була східна частина сучасного середмістя, йдеться у дописі.

"Територію сучасного Замостя позначили, як передмістя Вінниці, а Старе місто – як окреме поселення в межах міських земель. Хоча згодом, на пізніших мапах, його теж називатимуть передмістям. На річці Бог (Південним Бугом вона стане пізніше) бачимо багато острівців. Один з них, в районі сучасного Староміського мосту, позначений, як "Низовинний острів", — пишуть на сторінці "Музею Вінниці".

Із заходу до міста веде Літинський шлях. На лівому березі за містом він переходить у Немирівський. На тому ж березі, на північ (в районі сучасної вулиці Гонти) та на південь (в районі Сабарівського лісу) від міста розташовані дві корчми. Також на мапі видно сусідні з Вінницею села, які нині є частиною міста: П’ятничани, Сабарів, Тяжилів, Великі та Малі Хутори (нині Малі та Вінницькі Хутори).

Оригінал плану міста Вінниці та околиць 1802 року зберігається у державному військово-історичному архіві в Росії. Скан-копію мапи свого часу вдалося отримати завдяки об’єднанню зусиль із Державним архівом Вінницької області, йдеться у дописі.

Читайте також

  • "Воїни світла. Воїни добра": у Вінниці погасили поштову марку, присвячену працівникам критичної інфраструктури
  • До виготовлення геральдичної карти України долучилися мешканці Вінниччини
На початок