Україна планує у лютому залучити $2 млрд від міжнародних партнерів — Шмигаль

Україна планує у лютому залучити $2 млрд від міжнародних партнерів — Шмигаль

Денис Шмигаль, глава уряду України
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Фото: УНІАН

У лютому 2023-го Україна планує залучити від Сполучених Штатів, Світового банку та інших міжнародних партнерів понад 2 мільярди доларів.

Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду 14 лютого.

"Хочу подякувати нашим міжнародним партнерам за постійну фінансову допомогу. У січні ми отримали від Європейського Союзу та США $4,2 мільярда. Цього місяця плануємо залучити від Сполучених Штатів, Світового банку та інших донорів ще понад $2 мільярди", — сказав Шмигаль.

Головні новини 14 лютого

Прем'єр зазначив, що отримані кошти йдуть на критично важливі видатки. Це фінансування зарплат та пенсій, а також освіта і медицина.

Також Шмигаль повідомив, що у Варшаві розпочалася дискусія з місією Міжнародного валютного фонду щодо перспектив підготовки та перегляду Моніторингової програми.

"Це шлях до нового етапу співпраці з Фондом. Розраховуємо на прогрес у переговорному процесі", — сказав прем'єр.

Раніше директор-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва повідомила, що Україні цього року потрібно від 40 до 48 мільярдів доларів фінансування, щоб її економіка функціонувала.

Збитки України, спричинені повномасштабним вторгненням Росії

12 грудня 2022 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що спричинені війною Росії проти України збитки можуть до кінця року можуть сягнути $700 мільярдів.

"Потреби України у відновленні до кінця року сягнуть 700 млрд доларів. Наша енергетична інфраструктура зазнає постійних обстрілів російськими ракетами й дронами, що, звичайно, збільшує потреби у відновленні в частині трансформаторів, генераторів та іншого енергетичного обладнання", — додав він.

Згодом Шмигаль повідомив, що для відновлення енергетичної системи Україні потрібно близько мільярда доларів.

Київська школа економіки порахувала, що на листопад 2022 року загальна сума тільки задокументованих збитків житловій, нежитловій нерухомості та іншій інфраструктурі України склала $135,9 млрд.

Внаслідок ракетних обстрілів Росії, за даними КШЕ, в Україні пошкоджено або зруйновано:

  • 592 об’єкти теплопостачання;
  • 153 заклади соціальної сфери;
  • 2692 заклади дошкільної, середньої та вищої освіти (9 грудня міністр освіти України Сергій Шкарлет заявив, що РФ пошкодила або зруйнувала понад 2,8 тисячі закладів освіти);
  • 330 лікарень (загалом, збитки, завдані медичній інфраструктурі, становлять понад мільярд євро, 10 листопада розповів заступник міністра охорони здоров'я Богдан Боруховський);
  • 880 обʼєктів культури;
  • 94 релігійні споруди;
  • 595 адмінбудівель державного та місцевого управління.

Читайте також

Конфісковані російські активи продаватимуть через аукціон — Шмигаль

Війна. Усі новини

На початок