На Волині з 15 лютого діє заборона на вилов щуки

На Волині з 15 лютого діє заборона на вилов щуки

Із 15 лютого на Волині розпочинається нерестова заборона на добування щуки. Така заборона діє вперше як в області, так і в Україні загалом. Це пов'язано з прийнятою новою редакцією Правил любительського і спортивного рибальства, де щуку окреслили як окремий вид і чітко означили період нересту.

Як розповів Суспільному начальник Управління Держагентства меліорації та рибного господарства в області Тарас Куньчик, заборона щодо щуки в цей період викликана біологічними особливостями розмноження виду.

"Щука нереститься при температурі води 3-5 градусів тепла. Коли квітень – щука віднерестилася і рибалки виставляють жерла і виловлюють щуку з ікрою, що негативно впливає на потомство. Ця заборона таку ситуацію має виправити", – сказав посадовець.

Зі слів Тараса Куньчика, раніше в правилах був визначений загальний нерест і щука в нерестову заборону не потрапляла. "Стільки років не мінялася ситуація, завжди була проблема з нерестом щуки. Науковці настоювали на, тому що це має бути окремий вид. В нас вперше впроваджений нерест щуки", – додав посадовець.

За незаконно виловлену щуку рибалкам загрожує адміністративна чи кримінальна відповідальність. Також порушники повинні будуть компенсувати збитки, де один незаконно виловлений екземпляр щуки становить 3 468 гривень.

Нерестова заборона на добування щуки у Волинській області діятиме до 31 березня.

Довідково: Щука – одна з небагатьох риб наших водойм, нерестова активність якої починається за температури води 3-5°C. Нересту щуки передує переднерестова міграція, під час якої відбувається остаточне дозрівання ікри у самок та молок у самців. Саме у цей період щука є дуже вразливою до вилову.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок