В Україні можуть скасувати 8 березня та травневі свята. Що відомо

В Україні можуть скасувати 8 березня та травневі свята. Що відомо

В Україні можуть скасувати 8 березня та травневі свята. Що відомо
Верховна Рада України. Фото: Детектор Медіа

Група депутатів Верховної Ради пропонує внести зміни до Кодексу законів про працю України щодо встановлення українських свят та скасувати 8 березня, а також 1 і 9 травня. Відповідний законопроєкт №9009 зареєстровано у парламенті.

Ініціаторами пропозиції стали:

  • Оксана Савчук (позафракційна)
  • Наталія Піпа, Соломія Бобровська, Ярослав Юрчишин (партія "Голос")
  • Ігор Гузь (депутатська група "За майбутнє")
  • Ростислав Тистик (партія "Слуга народу")

Замість Жіночого дня 8 березня, Дня праці 1 травня, і Дня перемоги 9 травня нардепи пропонують встановити українські свята.

  • 25 лютого – День української жінки (День українки) – День народження Лесі Українки
  • 9 березня – Шевченків день – День народження Тараса Шевченка
  • друга неділя травня – День матері

"Досі на державному рівні визначено вихідним днем 8 березня – так званий "Міжнародний жіночий день", встановлений окупаційним московським режимом з метою популяризації власного погляду на роль та місце жінок. Натомість вважаємо за доцільніше відзначати День української жінки в дату народження найвідомішої української письменниці та громадського діяча – Лесі Українки", — уточнюють нардепи.

Депутати пропонують відзначати День Кобзаря Тараса Шевченка у день його народження — 9 березня. "А для того, щоб уникнути економічних втрат через ще один вихідний, "слід усунути інші комуністичні рудименти – насамперед 1 травня", — йдеться в документі

Замість святкування "Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні" 9 травня, яке використовується Росією як головне ідеологічне обґрунтування агресії, закінчення Другої світової війни на європейському фронті у світі відзначається 8 травня. Нардепи пропонують залишити День пам'яті та примирення 8 травня, як і передбачено президентським указом.

Також на офіційному рівні слід визнати "День матері", який вже "понад сто років традиційно святкується українцями".

Читайте також

Президент Володимир Зеленський підписав указ про запровадження в Україні Дня фермера. Його святкуватимуть кожного року 19 червня.

Щороку у другу неділю листопада в Україні відзначатимуть День виноградарства і виноробства.

Володимир Зеленський своїм указом запровадив в Україні День територіальної оборони, який святкуватиметься у першу неділю жовтня.

На початок