Лідеру організації "Потон" заочно оголосили про підозру у пропаганді війни

Лідеру організації "Потон" заочно оголосили про підозру у пропаганді війни

Лідеру організації "Потон" заочно оголосили про підозру у пропаганді війни
Лідер харківської організації "Потон" Павло Онищенко у Москві, січень 2023 року. Фото: скріншот з Youtube-каналу Онищенка

Лідеру організації "Потон" Павлу Онищенку заочно оголосили про підозру у пропаганді війни.

Про це 14 лютого повідомив начальник слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов.

"В березні Онищенко Павло, більш відомий як "Потон", виїхав за кордон України, як багатодітний батько. З того часу він системно та послідовно засуджував Україну за свій вибір, а у своєму липневому стримі наговорив, що "Україна в окупації у Зеленського", "Росія не відбирає домівки у простих людей", а злочинів росіяни насправді вчиняють мало", — повідомив Болвінов.

Поліція та прокуратура розслідують справу Онищенка за статтею про "виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України". Чоловіку загрожує до восьми років ув'язнення.

Що відомо

  • У червні 2020 року поліція затримала учасників громадської організації "Потон" через озброєний конфлікт з правоохоронцями в Краснокутській громаді. Відтоді двоє лідерів організації перебували під вартою в СІЗО. Їх підозрюють у погрозах або насильстві щодо працівників правоохоронних органів. Під час судових засідань прокурор казав, що за це вчинення особливо тяжкого злочину їм загрожує 15 років позбавлення волі або довічне ув'язнення.
  • Лідерів харківської організації "Потон" Павла Онищенка та Миколу Маслова, підозрюваних у посяганні на життя працівників СБУ, звільнили з під варти 10 березня 2022 року.
  • Онищенко перебуває на території РФ, звідки записує проросійські відео. В одному з відео, оприлюдненому на власному Youtube-каналі, Онищенко визнає, що спершу виїхав за кордон у Європу: тимчасово мешкав у Чехії та Великобританії, а тепер переїхав до російської столиці. Виїхати за кордон фігурант кримінальної справи зміг як багатодітний батько, повідомив речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко. У січні 2023 року правоохоронці розпочали досудове розслідування щодо теперішніх проросійських висловлювань Онищенка.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок