У Запоріжжі жителі багатоповерхівки скаржаться на руйнування будинку

У Запоріжжі жителі багатоповерхівки скаржаться на руйнування будинку

У Запоріжжі жителі багатоповерхівки скаржаться на руйнування будинку
Будинок по вулиці Сєдова,1. Фото: Суспільне Запоріжжя

Мешканці будинку за адресою Сєдова, 1 у Запоріжжі скаржаться на руйнування будівлі. Тріщина на фасаді розділила навпіл п’ятиповерхівку. У квартирах обсипаються та роз’їжджаються стіни.

Жителька п’ятиповерхівки, що на вулиці Седова, 1 Елеонора Архіпова каже, найбільші руйнування у квартирах на верхніх поверхах.

У Запоріжжі руйнується будинок
Елеонова Архіпова, жителька будинку по вулиці Сєдова,1. Фото: Суспільне Запоріжжя

"У хатах страшне, що робиться. У багатьох кімнати повністю нежитлові. Люди бояться жити у цих кімнатах. Воно сиплеться все на голову. Хати тріщать. Увечері сидиш у хаті, чутно тріск, чутно, як сиплеться все".

Несучі стіни й вікна деформовані, по всіх кімнатах тріщини, розповідає сусід Елеонори Володимир Попов:

"Виходить: плити їдуть туди, і між ними утворилася щілина у два пальці. Крізь неї зверху у кімнати падає відсів. На стелі просто відкрилися дірки".

У Запоріжжі руйнується будинок
Володимир Попов, житель будинку по вулиці Сєдова,1. Фото: Суспільне Запоріжжя

Тріщина на фасаді з'явилася після того, як будинок підтопило, згадує Володимир. У квартирі на першому поверсі прорвало трубу. Коли це сталося ніхто не знає, каже чоловік, адже люки на підлозі були забетоновані. Місцеві жителі забили тривогу на початку січня, коли помітили, що будівля почала тріщати.

У Запоріжжі руйнується будинок
Тріщина у будинку по вулиці Сєдова,1. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами Володимира, у будинку на перших поверхах зроблені спеціальні люки, щоб можна було дивитися, у якому стані труби. Перші поверхи нежитлові:

"Підприємцям не сподобалися люки посередині, некрасиво, і вони їх закрили. Вода з труби точилася дуже довго, потихеньку текла у підвал і пішла під фундамент. Фундамент почав просідати, через це на будинку утворилися тріщини".

У Запоріжжі руйнується будинок
Квартира у будинку, що руйнується по вулиці Сєдова,1. Фото: Суспільне Запоріжжя

Частину аварійних робіт в січні власним коштом виконала керуюча компанія “Надія”: на першому поверсі розкрили підлогу, ліквідували витік та замінили гнилі труби. У лютому міські служби зробили зміцнення вікон у частині будівлі, де проходить тріщина, аби уникнути подальшого руйнування всієї конструкції, розповіла представниця керуючої компанії “Надія” Людмила Колотухіна:

У Запоріжжі по вулиці Сєдова,1 руйнується будинок
Людмила Колотухіна, представниця керуючої компанії “Надія”. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Локалізували місце, де було підмивання грунтів. Закінчили кронування дерев. “Ремсервіс” виконав укріплення віконних перемичок. Хто буде згоден, ми будемо приходити, оббивати штукатурку".

У Запоріжжі по вулиці Сєдова,1 руйнується будинок
Сергій Польовий, директор Департаменту житлово-комунального господарства. Фото: Суспільне Запоріжжя

Капітальний ремонт будинку (зміцнення фундаменту, несучих конструкцій, ремонт фасаду) виконуватимуть кілька підрядних будівельних організацій на замовлення міської ради, повідомив директор Департаменту житлово-комунального господарства Сергій Польовий.

У першу чергу, за словами посадовця, необхідно замінити інженерні мережі будинку.

У Запоріжжі руйнується будинок
Будинок по вулиці Сєдова,1. Фото: Суспільне Запоріжжя

Жителям будинку пообіцяли на одній із найближчих сесій міськради розглянути питання виділення коштів на ремонт будинку, каже Володимир Попов. Однак він побоюється, що процес може розтягнутися на роки.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок