Росія не може розгорнути успішний наступ на більшості напрямків — ISW

Росія не може розгорнути успішний наступ на більшості напрямків — ISW

Росія не може розгорнути успішний наступ на більшості напрямків — ISW
Окупанти демонструють руйнування у Кремінній. Фото: "СЦКК ЛНР"

Російські війська мають певні успіхи у просуванні поблизу Бахмута, однак на інших напрямках їх супроводжують невдачі.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни.

"Російські блогери продовжують виглядати деморалізованими перспективами Кремля провести великий наступ. Командувач "Донецької Народної Республіки" Олександр Ходаковський поставив питання, чому російські сили витрачають свої обмежені ресурси на дрібномасштабні наступальні операції, а не накопичують бойові сили для початку більш масштабних наступів. Інший блогер посилив стурбованість Ходаковського, звинувативши чиновників адміністрації президента Росії у цьому, що вони створюють невиправдані очікування щодо російського наступу", — йдеться у повідомленні.

Як зазначають аналітики, повідомлення про кульмінацію та тактичні невдачі російських військ у районі Вугледару в Донецькій області, ймовірно, ще більше послабили віру російської ультранаціоналістичної спільноти в те, що сили РФ здатні розпочати рішучу наступальну операцію.

"Відомий блогер, пов'язаний з Кремлем, стверджував, що російські війська не змогли швидко просунутися в перші дні наступу на Вугледар і що російські війська втратили ініціативу до кінця січня через швидке перекидання резервів українських військ у цей район", — зазначається в публікації.

В ISW припускають, що оцінка блогера щодо російського наступу з метою захоплення Вугледара, ймовірно, ґрунтується на вірусних кадрах, на яких українські сили знищують погано організовану колону російських механізованих військ у районі міста. Російські блогери скористалися кадрами, щоб розкритикувати військове командування РФ за повторення тих самих помилок, які переслідували російських військових протягом усієї війни в Україні.

"Невідповідність між обмеженим, але значним просуванням Росії в районі Бахмута та відсутністю значного просування в інших місцях в Україні може підтвердити спостереження військових блогерів та українців про те, що російські сили не можуть забезпечити швидке просування за допомогою традиційних механізованих маневрених бойових дій", — йдеться в дописі.

Аналітики пояснюють, що російське військове командування, ймовірно, розгортає свої найелітніші підрозділи в районі Бахмута невеликими формуваннями, використовуючи тактику проникнення в місто. Ця тактика, схоже, призводить до значного тактичного успіху Росії в районі Бахмута, що може призвести до оперативних успіхів, якщо українські сили вирішать піти з міста. Водночас російські наступальні операції в інших місцях Донецької області та вздовж лінії Сватове-Кремінна призвели до незначного наступу, що не має оперативного значення.

Читайте також

Росія веде наступ на п’яти напрямках — Генштаб

РФ використовує оновлені "шахеди", росіяни підсилюють угрупування на Донбасі. 354 день війни. Онлайн

На початок