На сайті президента зареєстрована петиція про впровадження програми статевого виховання

На сайті президента зареєстрована петиція про впровадження програми статевого виховання

На сайті президента зареєстрована петиція про впровадження програми статевого виховання
Фото: ukrinform.ua

На сайті президента зареєстрована петиція із закликом запровадити в Україні в систему освіти обов’язковий курс статевого виховання.

Станом на вечір 11 лютого петиція отримала 2342 голоси із 25 тисяч необхідних для розгляду президентом. її авторами вказані громадський альянс "Політична дія жінок" та експертний ресурс "Гендер в деталях".

"Шановний Володимире Олександровичу! Закликаємо сприяти розробці програми статевого виховання дітей і молоді, які відповідатимуть найкращим світовим практикам і у найкоротший термін впровадити їх у систему освіти України", — йдеться у її тексті.

Автори петиції переконані, що в умовах величезної кількості інформаційних джерел та безмежних можливостей інтернету діти самотужки отримують доступ до відео, яке є часто викривленим і пропагує насильство.

"Через відсутність навичок аналізу інформації, діти сприймають усе за чисту монету і не розуміють, яку відповідальність за свої діяльність та бездіяльність вони можуть нести. Учні і учениці повинні знати про фізіологічні та психологічні зміни, пов’язані зі статевим дозріванням, про методи контрацепції, незаплановану вагітність, особисту безпеку, знати законодавство і розуміти базові принципи культури згоди", — зазначається в дописі.

У петиції наголошується, що статеве виховання дітей і молоді значно знижує ризики насильства, рівень злочинності, кількість підліткових вагітностей, а також підвищує вік першого статевого акту.

"Закликаємо запровадити обовʼязковий курс статевого виховання, базований на культурі згоди, у початковій освіті, середній школі, а також у вищих і професійно-технічних закладах освіти. Наша країна, яка нині є світовим прикладом боротьби за людські цінності, за людську гідність, має також стати суспільством згоди, взаємоповаги і безпеки", — зауважують автори звернення.

Читайте також

Україна долає наслідки ракетної атаки РФ, США не заперечуватимуть проти передачі ЗСУ винищувачів. 353 день війни. Онлайн

На початок