"Є нерозуміння та свідомий саботаж": Доній розповів про спротив дерусифікації у регіонах

"Є нерозуміння та свідомий саботаж": Доній розповів про спротив дерусифікації у регіонах

Ексклюзивно
"Є нерозуміння та свідомий саботаж": Доній розповів про спротив дерусифікації у регіонах
Олесь Доній. Фото: з Фейсбуку Олеся Донія.

Представники регіональних влад подекуди намагаються чинити спротив процесам дерусифікації та декомунізації.

Про це в ефірі марафону на Суспільному повідомив член Ради з питань дерусифікації, декомунізації та деколонізації Олесь Доній.

"Я входжу до Ради з питань декомунізації та подолання наслідків тоталітаризму. Це — експертна Рада, утворена при МКІП за ініціативи міністра Олександра Ткаченка. Це була правильна ідея створення цієї Ради, бо рівень розуміння, знань, в різних регіонах, населених пунктах України, відрізняється. Іноді потрібна добра порада, а іноді — і наполягання з боку центральних органів влади", — розповів посадовець.

За його словами, подекуди представники місцевої влади чинять спротив намірам ради.

"Нещодавно ми проводили виїзне засідання в Полтаві. Здавалося б, центр української культури, звідти пішла українська літературна мова. Але такого спротиву з боку міської влади щодо фактично культурної деокупації, виведення з публічного простору імперської символіки, чесно кажучи, було годі очікувати", — зауважив Доній.

При цьому обласна влада виявила більше розуміння у цих питаннях.

"Крім міністра Ткаченка та заступника міністра Шевченка, був голова обласної ради, який підтримав нашу позицію, був заступник голови обласної військової адміністрації. А міська влада — навіть незважаючи, що міський голова Мамай зараз під слідством СБУ — не завадило чиновникам, які в його підпорядкуванні, чинити саботаж і усвідомлений спротив виведення імперських пам’яток з публічного простору", — наголосив посадовець.

Відтак у частині регіонів України подекуди зустрічаються цілеспрямовані спроби протистояти процесам дерусифікації.

"У деяких регіонах є нерозуміння та свідомий саботаж процесу виведення з публічного простору російської символіки, російських пам’яток. Нерозуміння, що з російською пам’яткою йде російський танк, у багатьох, на жаль, є. Тому Рада взяла на себе функцію донесення правдивої інформації. Ми намагаємось надати якомога більше інформації зі сподіванням, що вона впливає на органи місцевого самоврядування. Здебільшого так і відбувається. Приклад з Києвом — достатньо показовий", — підсумував Олесь Доній.

Читайте також

Україна долає наслідки ракетної атаки РФ, США не заперечуватимуть проти передачі ЗСУ винищувачів. 353 день війни. Онлайн

На початок