Росія не змогла провести мобілізацію в 500 тисяч через "діру в бюджеті" — ЗМІ

Росія не змогла провести мобілізацію в 500 тисяч через "діру в бюджеті" — ЗМІ

ЗМІ
Росія не змогла провести мобілізацію в 500 тисяч через "діру в бюджеті" — ЗМІ
. Російські новобранці йдуть, щоб сісти на поїзд на залізничній станції в Прудбої, Волгоградська область РФ, 29 вересня 2022 року, фото: AP

Росія не провела мобілізацію в 500 тисяч через "діру в бюджеті". Місячний дефіцит бюджету РФ складає близько 900 мільярдів гривень. Для порівняння річний бюджет Міноборони України на 2023 рік становить 857 мільярдів, йдеться у статті Forbes Україна.

У грудні 2022 року міністр оборони РФ Сергій Шойгу оголосив про збільшення російської армії до півтора мільйона осіб. Це означало, що російська армія поповниться на 400 тисяч солдатів. Низка ЗМІ повідомляли про 500 тисяч мобілізованих.

"Такі цифри цілком відповідають концепції військової стратегії. Росія готувала масштабний наступ із залученням 320 000 – 570 000 солдатів, який у будь-якому разі закінчиться значними втратами наступальної сторони. Цей резерв необхідно готувати ще до того, як такі втрати настануть", — ідеться у матеріалі Forbes.

Війська Росії розпочали велику наступальну операцію в Луганській області, йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), але "російський наступ не досягнув свого повного темпу". Однією з причин цього, ймовірно, є провал виконання російського держбюджету у січні. За попередній місяць бюджет РФ отримав вдвічі менше доходів, ніж видатків. Це найбільший дефіцит бюджету Росії з 1998 року, пише Bloomberg.

При цьому Росія не відмовляється від прихованої мобілізації, яка не припинялася з осені. В Інституті вивчення війни (ISW) повідомляли, що загальна кількість мобілізованих давно перевищила 300 тисяч.

"Росія за січень отримала діру в бюджеті більшу, ніж заплановані річні витрати Міноборони України. Країні складно скоротити видатки. Адже на армію і силовий блок цього року РФ заклала в середньому 780 мільярдів рублів на місяць. Причому реальна сума може бути значно вищою. Наскільки вищою – залежить від чисельності військ", — зазначає Forbes.

Якщо вдвічі збільшити кількість військових сил Росії, то доходів бюджету РФ уже не вистачить на покриття цих витрат. І якщо говорити про мобілізацію 500 тисяч, про яку писали ЗМІ, то її вартість складе близько $7,5 мільярдів.

"За таких умов оборонний бюджет РФ може значно перевищити трильйон рублів на місяць і стати критичним видатком", — пише Forbes.

Війна. Усі новини

Що відомо про мобілізацію в Росії

Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії. У зверненні до росіян він заявив, що лінія зіткнення в зоні "спеціальної військової операції" перевищує тисячу кілометрів. При цьому, за словами Путіна, союзні сили протистоять "не тільки неонацистським формуванням, а фактично всій військовій машині колективного Заходу", що загрожує існуванню РФ.

Читайте також

Війська РФ ведуть наступ на п'ятьох напрямках — Генштаб

Мобілізація в окупації: росіяни примушують батьків віддавати дітей в кадети — Маляр

Другий день поспіль РФ втрачає 910 військових за добу — Генштаб ЗСУ

На початок