У Харкові почали проводити ІФА-тестування на коронавірус

У Харкові почали проводити ІФА-тестування на коронавірус

У Харкові почали проводити ІФА-тестування на коронавірус

За добу на Харківщині провели 115 тестувань на коронавірус імуноферментним методом. Це один зі способів визначити наявність антитіл до COVID-19 в організмі: дослідження триває кілька годин.

Про початок ІФА-тестувань на Харківщині на брифінгу 3 червня повідомила Любов Махота, директорка Харківського лабцентру, уповноважена на виконання повноважень головної санлікарки області.

"Імуноферментний метод, при якому досліджується кров, більш швидкісний метод. На сьогодні також методом ІФА можуть працювати багато лікувальних закладів, у яких є лабораторії, які оснащені обладнанням для імуноферментного аналізу. Але підхід такий же: вони повинні верифікуватися і можуть проводити дослідження, будуть звітувати перед нами. Наразі на вчора уже проведено методом ІФА 115 досліджень в цілому", — сказала Махота.

У Харкові почали проводити ІФА-тестування на коронавірус

Любов Махота. Фото Юлії Давидової

Зі 115 тестувань 45 зробив лабораторний центр, уточнила вона. Час проведення дослідження — до двох годин, результат видають наступної доби.

Тести у державних медзакладах робитимуть безкоштовно за дослідженням зразків пацієнтів лікарень. Приватні лабораторії самі визначають ціни, там їх можуть зробити усі охочі.

"Звичайній людині, яка має бажання зробити ІФА-тест, потрібно звернутися в приватну клініку. Інші особи — це прописано в наказі №1227: кому ПЛР-дослідження, кому ІФА-дослідження, там прописані категорії... Наразі є така категорія, як планова госпіталізація і планова операція. Але там також нюанси: ПЛР-дослідженню на плановій госпіталізації підлягають особи з імуносупресією — зниженим імунітетом. Інші особи, які не мають імуносупресії, їм показано ІФА-дослідження", — сказала Махота.

Точність ІФА-тестів Махота оцінює у понад 90%.

У Харкові почали проводити ІФА-тестування на коронавірус

Зі збільшенням тестувань методом ІФА у харківському лабцентрі розраховують, що зросте показник охоплення тестуванням — один з критеріїв, необхідних для введення послаблень.

"Кількість тестувань за добу за 7 днів береться. Ми цю цифру надолужимо, у зв'язку з тим, що вводяться дослідження методом ІФА. Їх набагато більше можна провести за добу, ніж методом ПЛР. Я не хвилююсь, думаю, що буде все у нас добре в нашій області, і пом'якшення буде нас стосуватися", — сказала Любов Махота.

Що відомо

  • Досі на Харківщині проводили експрес-тести та дослідження методом ПЛР.
  • За інформацією МОЗ України, ІФА-тест виявляє імунну реакцію на вірус — рівень антитіл. Якщо виявляється M, то це говорить про гострий процес захворювання, якщо G — то людина перехворіла або інфікувалася вірусом і виробилися антитіла до цього захворювання. Експрес-тести також виявляють антитіла в організмі як відповідь на антиген, проте мають низьку чутливість та специфічність у порівнянні з ІФА-тестами. ПЛР-дослідження виявляє вірус, тобто його генетичний матеріал. Якщо ІФА-тестування виявить у людини антитіла, вона повинна буде здати зразок для ПЛР діагностики. Таким чином, позитивний результат ІФА-тесту буде додатковою підставою для ПЛР-дослідження.
  • Використання ІФА-тестів для виявлення антитіл COVID-19 врегульоване наказом МОЗ від 20.05.2020 № 1227 "Про затвердження змін до Стандартів медичної допомоги „Коронавірусна хвороба“ (COVID-19). Але наголошують, що ПЛР залишається єдиним видом дослідження, який дає підстави для встановлення діагнозу "COVID-19".
  • 2 червня Харківська область вперше з початку запровадження адаптивного карантину перестала відповідати одному з критеріїв Міністерства охорони здоров'я, необхідних для введення чергових послаблень, — охоплення тестуванням знизилося до 11,63 на 100 тисяч населення. За визначенням МОЗ, він має бути більшим за 12.

Автори: Юлія Давидова, Марина Верещака

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди