В Україні з'явилася монета у 10 гривень

В Україні з'явилася монета у 10 гривень

В Україні з'явилася монета у 10 гривень НБУ

Національний банк України ввів в обіг монети номіналом 10 гривень. З 3 червня вони є дійсним платіжним засобом на території країни.

10-гривневі монети поступово замінять у обігу банкноти відповідного номіналу, повідомляє пресслужба НБУ.

Спочатку в обіг введуть 5 мільйонів монет номіналом 10 гривень. Вони уже розподілені між підрозділами Нацбанку у Києві, Дніпрі, Львові, Одесі, Харкові, Хмельницькому.

На реверсі монети номіналом 10 грн розміщено портрет українського гетьмана Івана Мазепи, що повторює його зображення на 10-гривневих банкнотах. На аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту зазначено номінал. Монета виготовлена із цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем. Вона суттєво відрізняється від нових обігових монет номіналом 1, 2 та 5 гривень через свої збільшені габаритні розміри (діаметр, товщина та гурт). Зокрема, вона має гурт з спеціальним крупним рифленням, що дозволить легко її відрізнити від обігових монет інших номіналів.

У НБУ кажуть, що українцям не потрібно спеціально обмінювати 10-гривневі банкноти на монети.

"Вони зможуть розраховуватися одночасно і новими монетами, і банкнотами. Банкноти номіналом 10 гривень, як і раніше, залишаться платіжним засобом, вони перебуватимуть в обігу, але через деякий час зникнуть у результаті природнього зношення і будуть замінені обіговими 10-гривневими монетами", - пояснив директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко.

Читайте також: У Канаді випустили монету у формі української писанки

Уведення в обіг нових монет номіналом 10 грн продовжує кроки НБУ з оптимізації та оновлення банкнотно-монетного ряду гривні. Цей комплексний процес триває майже сім років.

Номінальний ряд гривні зрештою скоротиться до оптимального для країни розміру – до 12 номіналів. Він міститиме шість номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) і шість номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 грн).

Монети перебувають в обігу близько 20–25 років. Натомість банкноти номіналом 10 гривень можуть перебувати в обігу незначний проміжок часу – у середньому один-два роки. Наприклад, лише у 2019 році Національний банк утилізував 72 млн штук не придатних до обігу банкнот номіналом 10 грн на суму 719,7 млн грн.

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди