"Миші мають відповісти". Радник Авакова прокоментував зникнення зерна з Держрезерву

"Миші мають відповісти". Радник Авакова прокоментував зникнення зерна з Держрезерву

"Миші мають відповісти". Радник Авакова прокоментував зникнення зерна з Держрезерву

Радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та нардеп VII скликання Михайло Апостол прокоментував скандал зі зникненням із підприємств Держрезерву зерна на суму понад 800 мільйонів гривень, про яку раніше повідомив екскерівник установи Ярослав Погорілий.

За словами Апостола, аудиторська перевірка Держрезерву лише у Тернопільський області виявила зникнення такої кількості пшениці, яка б помістилася у 150 вагонів-зерновозів.

"Махнути рукою - мовляв, "зерно з'їли миші", не можна. Це - злочин проти власних громадян. А ці так звані "миші" мають імена, посади й повинні відповісти за свої дії перед законом. Тому я звернувся до голови Національної поліції України Ігоря Клименка з відповідною заявою, у якій виклав усі факти, і прошу їх перевірити, дати правову кваліфікацію і притягнути винних до відповідальності", - заявив політик.

Як зауважив Апостол, перевірка виявила також ознаки інших злочинів.

"Знайшли цікаву цистерну з нафтопродуктами. Якщо по ній стукнути, то гуде, як порожня, якщо взяти щупом пробу рівня нафтопродуктів, то цистерна повна. Зрештою з'ясувалося, що під віконечком для щупа було приварено трубу, і лише вона була заповнена нафтопродуктами, а решта цистерни стояла порожньою. Отакі винаходи. І багато інших, на які правоохоронці дадуть оцінку", - повідомив політик.

За словами Апостола, поліція вже розпочала провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Що відомо

  • Про зникнення зі складів Державного агентства резерву України 2700 вагонів із зерном, 150 з яких перебували в Чорткові Тернопільської області, 20 травня повідомив ексочільник Держрезерву Ярослав Погорілий.
  • За його словами, розкрадання зерна викрили позапланові перевірки підприємств, які входять до Держрезерву, а самого Погорілого, який ініціював ці перевірки, звільнили з посади без чіткого пояснення причин.
  • При цьому він відмовився назвати підприємства, на яких аудитори виявили розкрадання, із посиланням на таємницю слідства.
На початок