Британія навчатиме 10 тисяч українських військових та відправить Challenger найближчим часом — Сунак

Британія навчатиме 10 тисяч українських військових та відправить Challenger найближчим часом — Сунак

Британія навчатиме 10 тисяч українських військових та відправить Challenger найближчим часом — Сунак
. Ріші Сунак та Володимир Зеленський, фото: АР

Велика Британія навчатиме 10 тисяч українських військових та відправить до України танки Challenger найближчим часом. Про це на пресконференції за підсумками переговорів з Володимиром Зеленським заявив прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак.

"Ми навчаємо українців, даємо вам необхідну зброю, щоб ви могли дати відсіч російським силам, також намагаємося прискорити постачання зброї, щоб вона якнайшвидше потрапила в Україну за кілька днів, кілька тижнів, але не за кілька місяців. Танки Challenger потрібні Україні вже наступного місяця, щоб вона могла захищатися", — заявив Сунак.

Також він додав, що Україна та Британія погодили навчання 10 тисяч військових ЗСУ. Британський прем'єр зазначив, що це — короткострокові плани, а в довгостроковій перспективі Україна та Велика Британія підписали спільну декларацію щодо підтримки та надання військової допомоги Україні.

"Сьогодні ми підписали Лондонську декларацію, яка ще більше поглиблює нашу співпрацю, і найближчими днями ми відзначатимемо річницю цього непотрібного і не спровокованого вторгнення, і Росія як ніколи раніше побачить, що їхня тактика лише зміцнює рішучість Заходу, лише переконуючи нас йти далі і швидше, щоб допомогти вам, Володимире, і ми допоможемо", — наголосив Сунак.

Прем'єр Британії також повідомив, що домовився з Зеленським про розширення програми підготовки морської піхоти та пілотів винищувачів.

"Ми повинні озброїти Україну в короткостроковій перспективі, але ми повинні зміцнити Україну в довгостроковій", — сказав він.

Читайте також

Зеленський уперше з початку повномасштабного вторгнення РФ приїхав до Лондона. Що відомо

Президент змінив голів у трьох областях, у ФРН схвалили постачання Україні 178 танків Leopard 1. 350 день війни. Онлайн

На початок