Рада підтримала законопроєкт про соціальні гарантії дітям

Рада підтримала законопроєкт про соціальні гарантії дітям

Рада підтримала законопроєкт про соціальні гарантії дітям

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №2494, що підвищує соціальні гарантії окремим категоріям дітей, а також уніфікує принципи надання допомоги одиноким матерям, малозабезпеченим сім'ям та літнім особам, що потребують догляду.

Як повідомляється на сайті ВРУ, за документ у другому читанні віддали голоси 239 нардепів.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєкт покликаний підвищити соціальні гарантії для дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням, в тому числі для дітей з інвалідністю, уніфікувати принципи надання допомоги на дітей одиноким матерям і малозабезпеченим сім’ям, а також запровадити державну соціальну допомогу на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку та потребують постійного стороннього догляду.

Законопроєкт вносить відповідні зміни одразу до кількох законів, зокрема "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю", "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" та "Про зайнятість населення".

Відтак, допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, надаватиметься у розмірі, що становить 2,5 прожиткового мінімуму (для дітей до 6 років — 2947 гривень, для дітей від 6 до 18 років — 5545 гривень), а на дітей з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування, — 3,5 прожиткового мінімуму (для дітей до 6 років — 6226 гривень, для дітей від 6 до 18 років — 7763 гривень) для дитини відповідного віку. При цьому розмір державної соціальної допомоги визначатиметься як різниця між прожитковим мінімумом для родини та її середньомісячним сукупним доходом.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди