Ліквідацію відклали: шахта № 9 на Волині працюватиме ще рік

Ліквідацію відклали: шахта № 9 на Волині працюватиме ще рік

Ліквідацію шахти № 9 у Нововолинську відклали. Шахта продовжить працювати до кінця 2023 року, – розповів Суспільному виконувач обов'язків директора шахти Володимир Юрків.

З його слів, ліквідацію відклали, бо підприємство ще має запаси вугілля – понад 30 тисяч тонн.

Проте, каже Володимир Юрків, планове скорочення працівників шахти триває. Підприємство готують до ліквідації, розробили проєкт "Справедливої трансформації шахти".

Нині на шахті працює 404 робітники, 56 із них служать у війську по мобілізації. У 2021 році чисельність працівників була – 600. Зі слів виконувача обов'язків директора, станом на кінець 2022 року заборгованості із виплати заробітної плати на підприємстві не було. Також вдалось заплатити усі податки.

"З держбюджету на 2022 рік на діяльність шахти було виділено 122 мільйони гривень. Ми всіх грошей не використали. 22 мільйони повернули наприкінці року державі", – говорить Володимир Юрків.

З його слів, економічні показники шахти № 9 нормальні, зважаючи на те, що підприємство перебуває на стадії ліквідації.

Що відомо

  • 4 квітня 2021 року на шахті №9 кабіна ліфту, який спускав гірників під землю, на великій швидкості опустилася на забій. Внаслідок аварії ушпиталили дев'ятьох гірників.Через аварію з ліфтом, яка трапилася на шахті №9 міста Нововолинськ, гірники призупинили видобування вугілля.
  • Станом на серпень 2021 року 600 працівників шахти "№ 9 Нововолинська" чотири місяці не отримували заробітну плату. Заборгованість від квітня місяця складала понад 34 мільйони гривень. Окрім заборгованості із заробітної плати, шахта боргувала понад два мільйони гривень за електроенергію.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок