Міністерство закордонних справ України отримало 24 звернення про відсутність зв’язку із громадянами України, які проживають в зоні землетрусу в Туреччині. Інформація про наявність українців серед жертв землетрусу наразі не надходила.
Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.
"Наразі маємо 24 звернення про відсутність зв’язку із громадянами України, які проживають в зоні стихійного лиха. Вся інформація оперативно передана турецькій стороні. Місця знаходження наших громадян з’ясовуються", — повідомив він.
Ніколенко запевнив, що дипломати негайно інформуватимуть рідних після отримання оновленої інформації.
У МЗС нагадали, що для отримання допомоги потрібно звернутися на "гарячу лінію" посольства України в Туреччині: +90 539 550 98 98. Діє також "гаряча лінія" МЗС України: +380 44 238 15 88.
Ніколенко також повідомив, що глава МЗС України Дмитро Кулеба взяв під особистий контроль питання надання допомоги українцям на тлі землетрусу.
Що відомо про землетрус 6 лютого
Уранці 6 лютого у Туреччині та Сирії був потужний землетрус, магнітудою 7,7 бала. Удень 6 лютого сталися ще два потужні землетруси. Поштовхи також відчули також в Іраку, Лівані та на Кіпрі, в Грузії та Румунії.
Наразі відомо про понад 1800 загиблих.
Україна готова направити до Туреччини рятувальників, щоб допомогти ліквідовувати наслідки стихійного лиха.
Землетрус є найбільшим за кількістю жертв за останні роки. У 2017-му на ірано-іракському кордоні відбувся землетрус з магнітудою 7.3. Поштовхи відчувалися в Іраку та Ірані, а також в ОАЕ, Туреччині і Ізраїлі. Спершу було повідомлено про 168 загиблих та 1500 постраждалих. Згодом про понад 540 загиблих.
Президент Туреччини Ердоган повідомив, що землетрус 6 лютого став найпотужнішим з 1939 року.
Читайте також: Чи прогнозували потужні землетруси в Туреччині та Сирії: пояснює сейсмолог