Потужний землетрус у Туреччині. Де ще відчувалися поштовхи

Потужний землетрус у Туреччині. Де ще відчувалися поштовхи

Потужний землетрус у Туреччині. Де ще відчувалися поштовхи
Епіцентр землетрусу у Туреччині на карті, 6 лютого 2023 року, фото: AP

6 лютого на південному сході Туреччини та на території Сирії сталося кілька потужних землетрусів. Станом на 14:00 за Києвом, загиблими в обох країнах вважаються понад 1400 людей, поранено 5 385. Водночас сильні поштовхи відчули люди у Грузії, Лівані, Ізраїлі та Йорданії, а зранку також стався землетрус у Румунії, його відчули і в Молдові.

Перший землетрус у Туреччині магнітудою 7,7 бала стався о 4.17 ранку за місцевим часом, після нього було зафіксовано 42 афтершоки, магнітуда найсильнішого становила 6,6. Другий землетрус стався у південних районах Туреччини близько 12 за київським часом.

Після цього, близько 12:40 поштовхи було відчутно у Батумі, що за 20 кілометрів від державного кордону Грузії з Туреччиною.

Про це Суспільному повідомила українка, що проживає в Батумі.

"Я сиділа на стільці, і він почав хитатися, я зрозуміла, що це ніяке не запаморочення, бо дійсно все хиталося. Тривало хвилини дві хвилями: то більше, то менше. Пішла до ванної, а там склянка з зубними щітками почала дзвеніти", — розповіла жінка.

Як повідомляє агенство "Апснипресс" підземні поштовхи відчули також в Абхазії.

Також агенство зазначило, що землетрус відчувався у Бейруті та деяких інших містах Лівану.

Як пише Al Arabiya, деякі жителі Лівану зранку були змушені евакуюватися з будинків. Водночас Міністерство внутрішніх справ Лівану спростувало чутки про те, що будівлі в країні були пошкоджені.

Зазначається, що поштовхи можна було також відчути в Ізраїлі та Йорданії.

А за даними Данського геологічного інституту, землетрус відчувався навіть в Гренландії.

Зранку протягом двох п'ять землетрусів сталося також у Румунії. Як пише Digi24 із посиланням на дані Національного інституту досліджень і розвитку фізики Землі (INFP), підземні поштовхи були зафіксовані на глибині 23 кілометри. Найпотужніший землетрус оцінили магнітудою 4,6. Одночасно землетрус магнітудою 4,5 бала зафіксували у Молдові.

Водночас генеральний директор INFP Константін Іонеску зазначив, що виникнення землетрусів у Румунії та Туреччині в один день є збігом, адже між двома поверхневими сейсмічними зонами в Румунії та Туреччині "немає ніякого зв'язку".

Читайте також: У Туреччині та Сирії сталися потужні землетруси, понад 1200 людей загинули. МЗС з'ясовує, чи постраждали українці
На початок