У Росії недостатньо сил для наступу на Запоріжжя — ISW

У Росії недостатньо сил для наступу на Запоріжжя — ISW

У Росії недостатньо сил для наступу на Запоріжжя — ISW
Російські військові. Фото з сайту ГУР

Російські війська навряд чи зможуть піти у наступ на Запоріжжя, оскільки більшість своїх сил зосереджена на підготовці до атаки у Луганській області. Про це йдеться у звіті Інститут вивчення війни.

Радник українського мера Маріуполя Петро Андрюшенко заявив, що російські військові в Маріуполі розповідають мешканцям, що російські військові віддали наказ про наступ на Вугледар, райони на південний захід від Бахмута, міста Запоріжжя та Запорізької області.

За його словами, Росія також нарощує сили в казармах і населених пунктах на дорогах, що ведуть до передових позицій, і що Росія ввела до Маріуполя та його околиць додаткові 10-15 тис. Андрюшенко зазначив, що російські війська, як повідомляється, мають 30 тисяч військових на маріупольському напрямку.

Аналітики ISW продовжують оцінювати, що Росія зосереджує війська та військову техніку для проведення рішучого наступу на захід Луганської області та напрямки Бахмута.

Західні та українські військові неодноразово зазначали, що російські війська, ймовірно, ставлять умови для досягнення кордонів Луганської та Донецької областей — ціль, яку 22 грудня також окреслив начальник Генштабу Росії генерал армії Валерій Герасимов.

"ISW продовжує спостерігати за переміщенням Росією військової техніки та елітних підрозділів, а також за підготовкою матеріально-технічного забезпечення в окупованій Луганській області, що підтверджує прогнози Заходу, України та Росії щодо наступу в західній частині Луганської області на Бахмут", — йдеться у звіті.

Аналітики зазначають, що російські війська також посилюють атаки на Бахмут, нехтуючи лініями фронту навколо Донецька. Українські військові повідомляють, що російські війська не зібрали достатньо потужного ударного угруповання для наступу на Запорізькому напрямку.

"Російські джерела стверджують, що наприкінці січня російські війська завоювали територію в Запорізькій області, ISW оцінює це, ймовірно, як інформаційну операцію, спрямовану на розосередження українських військ напередодні вирішального наступу на сході", — йдеться у звіті.

В інституті наголосили, що Росія не продемонструвала спроможності вести численні великі наступальні операції, які були б необхідні для одночасного виходу на адміністративні кордони Донецької області та взяття Запоріжжя.

"Концентрації російських військ чисельністю 30 тисяч військовослужбовців у районі Маріуполя недостатньо, щоб атакувати Запоріжжя, місто з приблизно трьома чвертями населення, одночасно продовжуючи наступальні операції з оточення Бахмута та починаючи новий великий удар у Луганській області", — зазначили в ISW.

За словами аналітиків, російська армія, резерви та сили Вагнера вже залучили десятки тисяч осіб до зусиль, щоб захопити Бахмут, зазнавши багатьох тисяч втрат під час цієї спроби.

Читайте також

ЄС запровадив ембарго на російські нафтопродукти, Україна повернула 116 бійців з полону РФ. 347 день війни. Онлайн

Сили оборони відбили атаки військ РФ поблизу 9 населених пунктів — Генштаб

На початок