ЄС і G7 запроваджують обмеження цін на російські нафтопродукти

ЄС і G7 запроваджують обмеження цін на російські нафтопродукти

ЗМІ
ЄС і G7 запроваджують обмеження цін на російські нафтопродукти
фото ілюстративне/УНІАН

Європейський союз та країни G7 запроваджують цінову стелю на російські нафтопродукти. Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Вона зазначила, що 5 лютого набуде чинності заборона ЄС на імпорт російських нафтопродуктів.

"Ми повинні продовжувати позбавляти Росію засобів для ведення війни проти України. У неділю набуває чинності заборона ЄС на імпорт російських нафтопродуктів. З G7 ми встановлюємо обмеження цін на ці продукти, скорочуючи доходи Росії, одночасно забезпечуючи стабільність глобальних енергетичних ринків", — написала вона у Twitter.

Шведське головування в Раді ЄС повідомило, що постійні представники країн Євросоюзу погодили стелю цін на російські нафтопродукти.

"Посли ЄС сьогодні схвалили граничні ціни на нафтопродукти перед остаточним ухваленням Радою ЄС. Важлива угода в рамках подальшої відповіді ЄС та партнерів на російську агресію проти України", — йдеться у повідомленні.

Журналіст "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк повідомив, що країни ЄС домовилися про стелю цін у 100 доларів на російський дизель і 45 доларів на різні оливи.

"Зелене світло для двох обмежень цін на російські нафтопродукти (100 доларів США для дизельного пального, 45 доларів США для різних олив). Також письмове зобов’язання щодо перегляду ліміту цін на російську сиру нафту (наразі 60 доларів США) у березні", — написав він у Twitter.

На початок