У Житомирі активізувався ринок оренди житла. За період з січня 2022 по січень 2023 року зросли ціни на оренду квартир в обласному центрі. Про це Суспільному розповіла голова Житомирського регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України Наталія Мелай.
За її словами, попитом користується вся нерухомість: і дороге житло, і житло середнього класу, й економваріант.
"У 2022 році середня однокімнатна квартира в центрі Житомира могла коштувати 5-6 тисяч гривень. Нині вартість її оренди зросла до восьми тисяч гривень. Проте оренда житла повністю заповнена переселенцями. Є з Києва великий потік людей через відсутність світла. Це переважно ті люди, які працюють дистанційно. Сьогодні в пропозиції маємо лише одну частину будинку і з 15 лютого має бути одна двокімнатна квартира. Це все, що зараз можемо запропонувати", – каже Наталія Мелай.

За словами Наталії Мелай, нині квартири винаймають переважно внутрішньо переміщені особи. Родина переселенки Руслани Бутенко переїхала до Житомира з Нововоронцовки Херсонської області і почала шукати житло для проживання багатодітної родини з домашніми улюбленцями.
"Приїхали ми в травні, – розповідає Руслана Бутенко. – Я знайшла оголошення на OLX, чотири оголошення було. На Крошні квартира була також без ремонту, потім ще одна квартира. Цю квартиру нам допоміг знайти рієлтор. Сказали, що оренда буде коштувати три тисячі, крім цього, комунальні послуги. Але ж нас ніхто не хотів брати з гарними умовами, бо у нас дві собаки і п'ятеро дітей. Але ми вдячні, що й такі умови і що люди нас взяли. З березня квартира вже буде коштувати чотири тисячі гривень. Зараз ми платимо сім тисяч в місяць: три – оренда і чотири тисячі – комунальні послуги".

За словами директорки департаменту соціальної політики Житомирської міської ради Вікторії Краснопір, з міського бюджету компенсацію за оренду житла отримують лише житомиряни, будинки яких потрапили під російські обстріли. Для переселенців компенсація не передбачена.
"Ми пропонуємо людям, які є дієздатними, все ж таки підшуковувати роботу для того, щоб вони могли сплатити вартість оренди житла. Тобто ті люди, які розміщуються у знайомих, це добре. Ті, які у родичів, теж добре. А ті, у кого немає нікого і вони просто орендують житло, їм потрібно думати, як вони будуть це житло оплачувати, тому вони, звичайно, мають влаштуватися на роботу", – каже Вікторія Краснопір.

Читайте також
- Мешканцям 99 багатоквартирних будинків Житомира зменшать плату за тепло.
- Першу модульну котельню потужністю 0,7 мегават отримало підприємство "Житомиртеплокомуненерго".
- Лікарняні, декретні та страхові: із січня ці виплати здійснює Пенсійний фонд. Що змінилося.
- У Житомирі планують виділити гроші з міського бюджету на демонтаж розбомбленої будівлі ліцею №25.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: