Майже 10 тисяч звернень: як поліція розшукує дітей під час війни

Майже 10 тисяч звернень: як поліція розшукує дітей під час війни

ЗМІ
Майже 10 тисяч звернень: як поліція розшукує дітей під час війни
Ярослав Шанько, заступник начальника Управління ювенальної превенції Національної поліції . Фото: Медіацентр

Від початку повномасштабної війни Росії проти України до Нацполіції надійшло 9631 звернення щодо 9764 дітей, які зникли безвісти. Про це заявив заступник начальника Управління ювенальної превенції Національної поліції Ярослав Шанько. Наразі 347 дітей перебувають в розшуку, 323 дитини з них зникли у зонах бойових дій.

Як повідомив Ярослав Шанько, звернутися до правоохоронців щодо розшуку дитини можна через чат — бот у Telegram. Він спрощує подачу заяви про зникнення дитини і негайно її реєструє.

"Ми зараз активно співпрацюємо з суб'єктами, які нам допомагають в цьому питанні. Це і Київстар, і Glovo, і Уклон, On-таксі, Opti, 838 — тобто активно йдемо в цьому напрямку. Повідомляємо, за допомогою технічних можливостей, громадян про безвісти зниклих дітей" — каже Ярослав Шанько.

Поліцейські разом з волонтерами займаються гуманітарною підтримкою та евакуацією сімей з дітьми у Донецькій області, де ведуться активні бойові дії. Для цього користуються дитячими бронежилетами та шоломами.

"Цього тижня було надано ще додатково 500 комплектів таких бронежилетів та шоломів, та броньований автомобіль, який буде використовуватися для евакуації дітей з гарячих точок, саме там, де це необхідно. Бронежилети за своєю комплектацією нагадують військові, але вони яскравого кольору з певними відсіками для документів або запискою про батьків", — розповідає Шанько

Враховуючи те, що територія України забруднена зброєю, боєприпасами і вибухонебезпечними матеріалами, поліція активно проводить профілактичну роботу серед батьків та дітей щодо поводження з мінновибуховими предметами.

Чим займається ювенальна поліція

Ювенальна поліція — підрозділ в системі Національної поліції України. До основних функцій підрозділу входить встановлення місцезнаходження дітей в разі їх безвісного зникнення, профілактична діяльність, спрямована на запобігання вчиненню дітьми кримінальних і адміністративних правопорушень та вжиття заходів щодо запобігання та протидії домашньому насильству, вчиненому дітьми та стосовно них. Також ювенальні поліцейські здійснюють поліцейське піклування щодо неповнолітніх осіб.

Читайте також

Бронежилети та шоломи для найменших. Із зони бойових дій на Донеччині дітей евакуюватимуть з додатковим захистом

Поліція відкрила понад 60 тисяч проваджень щодо вчинення росіянами злочинів на території України — Клименко

Вибір редакції

На початок