У Бердянську росіяни реєструють старшокласників для війни проти України

У Бердянську росіяни реєструють старшокласників для війни проти України

У Бердянську росіяни реєструють старшокласників для війни проти України
Фото ілюстративне. Колаж: Суспільне

Російські окупанти влаштували “майстер-клас” для учнів однієї зі шкіл у тимчасово окупованому Бердянську, та "реєстрували" дітей, щоб ті у майбутньому взяли участь у війні проти України.

Про це Суспільному повідомив заступник голови Бердянської районної ради Віктор Дудукалов.

У Бердянську росіяни реєструють старшокласників для війни проти України
Віктор Дудукалов. Фото з фейсбук-сторінки Віктора Дудукалова

За його словами, дітям показували стрілецьку зброю, та вчили її розбирати і збирати. Також на територію школи привезли танк.

"Дітей "реєстрували", нібито записували на те, щоб активно в перспективі "мочити бандерівців". На територію навчального закладу загнали БТР, дозволили дітям залізти, подивитися, як він виглядає тощо. Проводять таку не прикриту агітацію, промивають мізки цим дітям. Нав’язуючи "рускій мір", нав’язуючи їм не тільки освітні свої, але і мілітарні стандарти", - каже він.

Тим часом за словами Віктора Дудукалова, у Бердянських школах бракує кадрів. Російські військові шукають українських вчителів.

"Залишається небезпека, для тих вчителів, які залишилися і не пішли працювати. А працюють на українські школи дистанційно. Окупанти розуміють, що діти, які залишились в окупації, не навчаються в окупантських школах, а навчаються в українських дистанційно. І трапляються випадки, в тому числі дітей, які навчаються, також перевіряють на їхню патріотичність різними способами, не зовсім законними. На які канали підписані діти, старшокласники переважно, чим дихають їх батьки, про що пишуть в чатах. А що стосується дітей які не навчаються, то як в Північній Кореї, обов’язково треба йти до школи нібито. Через різні погрози, через залякування батьків, тим паче у них є зброя".

Близько тисячі дітей відвідують 14 навчальних закладів на території тимчасово окупованої Бердянської міської територіальної громади — сказав Віктор Дудукалов. Дві школи не відкрились після окупації.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Вибір редакції

На початок