У Коростишеві презентували нове видання серії "Видатні українці" – "Коростишів у боротьбі за УНР 1917 – 1921". Про це в етері Українського радіо Житомир розповів упорядник та автор книжки, історик, письменник, громадський діяч, президент клубу "Холодний Яр" Роман Коваль.
Першого лютого виповнилося 125 років від Дня народження одного з героїв книжки "Коростишів у боротьбі за УНР 1917 – 1921" Трифона Міненка, уродженця села Стрижівка. Ім'я Трифона Міненка – гармаша першої батареї січових стрільців, козака першого кінного полку Чорних запорожців Армії УНР, стрільця Організації народної оборони "Карпатська січ" в 1939 році, у 1918 році – хорунжого особистого конвою Гетьмана Павла Скоропадського, досі було невідоме, а відтак – і не вшановане земляками.

Новодрук містить імена майже шістдесяти коростишівців – діячів визвольного руху, яких книжка повертає із забуття. З-поміж них – юнаки-артилеристи, вихованці Коростишівської семінарії, місцевого осередку української культури, які в лютому 1918 року приєдналися до Січових стрільців Євгена Коновальця.
"Тільки в одному розділі: "Неповний список коростишівців – учасників визвольної боротьби" – майже 60 прізвищ, – розповідає Роман Коваль. – Звичайно, ці біографії неповні, коротенькі, інколи й імені немає. Але переважно є і ім'я, і прізвище, і посада в Українській армії, і ще деякі додаткові штрихи. Найголовніший розділ цієї книжки, найбільший за обсягом – "Юнаки-артилеристи з Коростишева". Він написаний мною у співпраці з Юрієм Юзичем, членом історичного клубу "Холодний Яр". Саме цей розділ фактично і творить настрій всієї книжки".

За епіграф взято уривок тексту: "Юнаки-артилеристи з Коростишева – романтики з гарячими серцями. Їх треба згадувати поруч із крутянцями, адже це одне – золоте! – покоління дітей Української революції!".
Натхненником та меценатом видання став уродженець і житель Коростишева Максим Коляденко – учасник презентації книжки з цієї ж серії "Житомирщина в боротьбі", що відбулася майже рік тому 17 лютого в Житомирі.
"Під час презентації книжки "Житомирщина в боротьбі" мене зацікавило, що я часто чув назву Коростишів, при тому, що я сам із Коростишева, але я нічого не знав про все, що говорилося, – розповів Максим Коляденко. – І я запитав пана Романа, чи можна окремо це виділити. Він сказав, що Коростишів – це легендарне місто, тут легендарні історії про Січових стрільців. І я був неймовірно здивований, тому що все життя живу в місті і нічого такого ніколи не чув. Ця книжка "Коростишів у боротьбі…" проливає світло на сторінки історії, яких ніхто із земляків не знав, а вже це світло запалює інших людей. Мені більш цікаві причини подій. Я постійно над цим замислювався. І історія дає відповіді".

Під час презентації новодруку співтворці книжки передали лист-звернення до керівників Коростишівської громади з пропозиціями вшанувати імена земляків у топонімах міста, натомість отримали обіцянку вивчити це питання.
Читайте також
- Залишив понад дві з половиною тисячі книг, 60 – авторських: в Житомирі відкрили кімнату краєзнавця Георгія Мокрицького.
- Як "Щедрик" розлетівся світом: у Житомирі показали документальний фільм про популярну щедрівку.
- На Житомирщині збільшать кількість тимчасових екзаменаційних центрів для складання національного мультипредметного тесту.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: