У Пентагоні сумніваються, що Україна відвоює Крим у найближчому майбутньому — ЗМІ

У Пентагоні сумніваються, що Україна відвоює Крим у найближчому майбутньому — ЗМІ

ЗМІ
У Пентагоні сумніваються, що Україна відвоює Крим у найближчому майбутньому
Дитина з плакатом: "Крим, Донецьк, Луганськ, Херсон, Маріуполь — це Україна". Фото: SOPA Images / Contributor / Getty Images

Українські війська навряд чи зможуть відвоювати Крим у російських військ у найближчому майбутньому. Про це заявили чотири високопосадовці Міністерства оборони США під час секретного брифінгу для членів Комітету з питань збройних сил Палати представників Конгресу США, пише Роlitico.

Як зазначає видання, незрозуміло, що привело учасників брифінгу до такої оцінки. Але, за словами трьох джерел, Пентагон не вірить, що Україна має — або скоро матиме — здатність витіснити російські війська з півострова, який Москва захопила майже десять років тому.

Четверте джерело сказало, що брифінг був більш двозначним, але суть залишилася незмінною: перемога України в наступі з метою повернення незаконно захопленої території не гарантована. Усі четверо розмовляли з журналістами на умовах анонімності.

Серед учасників брифінгу були заступниця помічника міністра оборони США у справах Росії, України та Євразії Лора Купер і директор із питань операцій Об'єднаного штабу генерал-лейтенант Дуглас Сімс, пише видання.

Прессекретарка Пентагону Сабріна Сінгх заявила, що у відомстві не будуть коментувати закриті брифінги, а також не говоритимуть про гіпотетичні можливості і не будуть спекулювати на потенційних майбутніх операціях.

“З точки зору здатності України боротися і відвоювати свою суверенну територію, їхні чудові результати у відбитті російської агресії і постійна адаптивність на полі бою говорять самі за себе", — сказала Сінгх.

Представник збройних сил Палати представників відмовився від коментарів.

Як пише Politico, інформація джерел щодо брифінгів перегукується з тим, на що голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі натякав протягом останніх тижнів.

"Я, як і раніше, вважаю, що цього року буде дуже і дуже важко військовим шляхом витіснити російські війська з усієї окупованої Росією України. Це не означає, що це не може статися. Це не означає, що цього не станеться, але це буде дуже, дуже важко", — сказав він під час засідання Української оборонної контактної групи в Німеччині 20 січня.

Російські війська окупували Крим з 2014 року, і півострів захищений системами протиповітряної оборони та десятками тисяч військових, відзначає видання. Багато з цих піхотних підрозділів окопалися на укріплених позиціях, що простягаються на сотні кілометрів і протистоять українським військам уздовж Дніпра.

Питання повернення Криму залишається спірним протягом багатьох місяців, оскільки американські та європейські офіційні особи наполягають на тому, що півострів юридично є частиною України, при цьому часто не надаючи Києву повного оснащення для наступу в цьому регіоні, пише Politico.

Виступаючи у січні на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, очільник Офісу президента України Андрій Єрмак сказав, що перемога означає відновлення міжнародно визнаних кордонів України, "включаючи Донбас і Крим", нагадує видання.

Читайте також

Росіяни ракетою вдарили по будинку у Краматорську, США ввели санкції проти компаній РФ. 344 день війни. Онлайн

Росіяни готуються до наступу на кількох напрямках, відбито атаки окупантів в районах 14 населених пунктів — Генштаб

Україна готова повертати Крим мирним шляхом — Зеленський

Представництво Президента в АРК розробляє законопроєкти для захисту прав українців на окупованих територіях

"Окопи росіянам не допоможуть" — Данілов про повернення Криму

Вибір редакції

На початок